Átszervezés. Leépíti pártpolitikai tanácsadói tevékenységét az MDF stratégiai együttműködő partnere, a Political Capital (PC) – derül ki Somogyi Zoltán igazgató közleményéből, amelyben jelezte: lemond vezetői tisztségéről, bár tulajdonosa marad a PC-nek. Somogyi néhány munkatársával létrehoz egy önálló tanácsadó intézetet, amely elsősorban az MDF-től érkező megbízásokat teljesíti. Dávid Ibolya MDF-elnök politikai tanácsadója a mai HVG-ben indokolja döntését, és nyilatkozik közéleti viszonyainkról is. A Jobbikról azt írja: ott folytatólagosan követnek el olyan cselekményeket, amelyek „emberiség elleni bűntetté fajulhatnak”, ám a Fidesz nem a radikális pártban, hanem az MDF-ben látja legfőbb riválisát. A megfigyelési botrányról közli, a nyomozásnak olyan elemei vannak, amelyek egy jogállamban a legfőbb ügyész azonnali lemondását követelnék. Ír arról is: tanúja volt annak, amikor „félig sírva kérlelték” Dávidot, ne hozzon nyilvánosságra több hangfelvételt (a politikus mentelmi jogának felfüggesztését azért kérte a legfőbb ügyész, mert meggyanúsítanák egy hanganyag közzététele miatt).
Nekem nem állt szándékomban meneszteni Laborc Sándort a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) főigazgatói posztjáról – ezt Ficsor Ádám polgári titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter mondta a Népszabadságnak, hangsúlyozva, a tábornok maga döntött úgy, hogy távozik. Az UD Zrt. vagyonvédelmi cég ellen Laborc tett feljelentést, ám ezt a hatóságok elutasították. A megfigyelési ügy komoly belpolitikai téma lett, miután befolyásolta az MDF elnökségéért folyó küzdelmet. Dávid Ibolya pártelnök nyilvánosságra hozott egy, a nemzetbiztonsági szakszolgálat által rögzített felvételt, hogy ezzel kényszerítse visszalépésre kihívóját, Almássy Kornélt. Az azóta meggyanúsított Szilvásy György volt titokminiszter pedig kezdetben a Fideszt árnyék-titkosszolgálat működtetésével is megvádolta.
Ficsor szerint Laborc munkásságát nem kizárólag az UD Zrt.-vel összefüggésben kell megítélni, emellett is „rendkívül hasznos” munkát végzett. Arra a felvetésre, hogy a tábornokot is meggyanúsíthatják az ügy kapcsán, közölte: nem költözött át az ügyészség a Szentkirályi utcába (ebben az utcában van a Fidesz pártközpontja).
Ficsor nevetségesnek tartja elődjének, Szilvásy Györgynek a meggyanúsítását (vele szemben hivatalos személyként, folytatólagosan elkövetett különleges személyes adattal visszaélés miatt indult büntetőeljárás a Központi Nyomozó Főügyészségen). Az ifjúszocialista politikus jogi megítélése szerint Szilvásyt azért vonják felelősségre, mert teljesítette miniszteri kötelességét. E nyilatkozata alapján egyébként akár még Ficsornak is lehetnek problémái az igazságszolgáltatással. Arra, hogy a szolgálatok UD-ügyben kifejtett tevékenységének egyik célja Dávid Ibolya MDF-elnöki tisztségének megvédése lehetett, így nyilatkozott: „ezt a vádat még nem hallottam, nevetséges”.
Az MTI közzétette Laborc rendőrségnek és a legfőbb ügyésznek címzett levelét. Laborc arra hivatkozva panaszolta meg a nyomozást megszüntető határozatokat, hogy szerinte nem hajtották végre a feljelentett bűncselekmények bizonyítására alkalmas nyomozati cselekményeket, és a nyomozás metodikája az UD vezetői felelősségének elmosását eredményezte – derül ki a rendőrségnek küldött dokumentumból. Laborc például nem érti, miért nem számoltatták el a cég vezetőit, hogy az UD Zrt. székhelyén talált titkosszolgálati eszközöket mikor, mire használták. – A nyomozás során felmerült, újabb bűncselekmények miatt elrendelt nyomozások azonnali elkülönítése azt a látszatot kelti, hogy a nyomozó hatóság vagy az ügyészség a feljelentett alapügy minden áron való kiüresítésére törekedett volna – tette hozzá. A legfőbb ügyésznek azt írta: a konkrét ügyészi intézkedések a nyomozó hatóság tevékenységét igen szűk keretek közé szorították.
Vezércikk a 7. oldalon