Százkilencvenhétezer halott. Ez már a nagy számok törvénye alá tartozó érték. A Szovjetunióban a második világháború alatt létrehozták az Elhagyott Javak Minisztériumát. A nagy számok minisztériumát is létre kellene hozni, amelynek illetékességi körébe tartozna minden elveszett, elpusztult, elpusztított, elvesztegetett embertömeg. A névtelen katona sírját is gondozhatná hivatalból ez a minisztérium. Hozzá tartoznának a tömeggyilkosságok, a tömegmészárlások, a népirtások, de a nagyobb ételmérgezések is.
Százkilencvenhétezer halott. Ez iszonytatóan nagy szám. Felfoghatatlanul nagy. Hozzávetőleg kétszázezer magyar baka veszett oda a Don-kanyarnál. A hirosimai atomtámadás áldozatainak becsült száma százezer, a nagaszaki atomtámadásé nyolcvanezer. Drezda terrorbombázása nagyjából ugyancsak nyolcvanezer emberéletet követelt. Ha ennyi embert egymásra hordanánk, az már piramis a javából.
„Az Európai Unióban évente 197 ezren halnak meg váratlan gyógyszerreakciók miatt. Ez az egyik leggyakoribb halálok” (Danó Anna: Eltitkolt gyógyszermellékhatások. Népszabadság, 2009. május 3.). Egy ilyen adatot csak úgy, előjel nélkül az ember arcába vágnak, kezdjen vele, amit akar. Étermaszk, mesterséges kóma, szevasz. Ekkora számokkal miképp létezhet békében és biztonságban egy magára lelkiismeretileg valamit is adó civilizáció? Ez nem botrány? A tömegek halála folyamatosan történik, de a tömegek lázadása – copyright Ortega y Gasset – hol késik az éji homályban? Ez a szám nem intézhető el olyan bölcsességekkel, mint hogy ahol fát vágnak, ott hullik a forgács, vagy csak az nem téved, aki nem dolgozik.
Tévedések vígjátéka. Tévedések tragédiája. Orvosunkat, gyógyszerészünket pedig hiába kérdezzük. A mellékhatásokat a beteg elől és a hatóságok elől is titkolják Magyarországon. „Az orvosok nagy része azért nem jelzi a mellékhatásokat, mert tart attól, hogy a bejelentés után a biztosító ellenőrei vizsgálják majd, helyesen járt-e el a recept felírásakor, és egyébként is, nagy lesz az ügy adminisztrációja.” Igaz, nemcsak mellékhatásokat, hanem néha gyógyszereket is titkolnak szép hazánkban a beteg elől. Influenzajárvány idején például az influenza elleni gyógyszereket. Emlékeznek a közismert panelmondatokra influenzajárvány idején? A vírusra nincsen gyógyszer, legföljebb oltással próbálhatjuk megelőzni. Gyógyszer csak a bakteriális felülfertőzések, szövődmények ellen van. Az új influenzának kellett megjelennie ahhoz, hogy egyáltalán megtudhassuk, lám, nemcsak influenza elleni oltás létezik, hanem vannak influenza elleni gyógyszerek is.
Ezotéria: titkos tudomány. Exotéria: nyílt színi tudomány. A közhír szerint az akadémiai tudomány azért magasabb rendű az okkultizmusnál, mert előbbi hozzáférhető, míg utóbbi ellenőrizhetetlen és zárt. Hány biztonsági őr áll a nagy gyógyszergyárak kapujában? Ennyit a nyitottságról. Ha évente az Európai Unió területén százkilencvenhétezer ember halhat bele a hivatalosan forgalmazott gyógyszerek mellékhatásaiba, bizony mondom, akkor az orvostudomány, amelynek alá vagyunk rendelve, amely rendelkezik életünk és halálunk fölött: titkos tudomány. Titkos tan. Minél inkább a közelébe akarunk férkőzni, annál titkosabb. Nemcsak marcona biztonsági őrök igazoltatnak a gyógyszergyárak kapujában, de a kísérleti adatokat is gyakorta elzárják a nyilvánosság elől, igaz, nem biztonsági őrök, hanem a gorilláknál sokkal rejtettebb eszközök.
Százkilencvenhétezer halott. Mondhatják persze, hogy csaknem ugyanennyi ember végzi évente a közúti közlekedés áldozataként, igen ám, csakhogy a közúti közlekedés kifejezett célja nem az egészségmegőrzés. Az, hogy a gyógyító szándék következményeként ennyi ember hal meg, rendszerkritikai szemléletet és nem korrekciós maszatolgatást követelne.
A dupla vak kísérletek: az álarc. A valóság: a kettős mérce. Nem csak a különböző tömeggyilkosságokat mérik különböző mércével. A kockázati haláleseteket is kettős mércével mérik. Itt van például Geréb Ágnes esete. Kétségtelenül meghalt egy szülő asszony alternatív szülés közben. Nem kórházi ágyban, kórházi párnák közt, hanem urambocsá!, otthon. Geréb Ágnes alatt ezért az egy halottért majdnem máglyát gyújtottak, boszorkánybábának kiáltották ki, és a komplikáció nyomán kész is a verdikt: úgy rossz az egész módszer, ahogy van. A hivatalos orvostudomány egésze alatt sohase gyullad efféle máglya, hiába vannak tele hullával a proszektúrák, testekkel a tepsik.
Aki nem védett intézményesen, az eretnek ma is, Geréb Ágnes, Egely György és sokan mások. James Randi, az áltudomány ellen harcoló szkeptikus szellem egymillió dollárt ajánlott fel annak, aki tudományosan képes bizonyítani a parapszichológiai képességeket. Emberére nem akadt eddig. Van egy millpengősöm. Hirdethetek tehát én is pályázatot. Egymillió pengő üti annak a markát, aki bebizonyítja, hogy az Európai Unió területén évente százkilencvenhétezer ember hal meg áltudományos módszerek, csillagjóslás, távgyógyítás, természetgyógyászat következményeképpen. Mit gondolnak, kinél marad a pénz?
És akkor őssejtterápiáról, szervkereskedelemről még nem is beszéltünk. Mert az egymással késhegyig menő vitákat folytató, de amúgy erkölcsileg feddhetetlen akadémikusok és természetgyógyászok mellett ott az orvostudományi alvilág. Egy teljesen más világ, amely a drogcsempészethez, a prostitúcióhoz és az orvvadászathoz hasonlóan immár nemzetközivé lett. India exportcikkei: a tigrisbőr és az embervese. Pizzafutárral kéjhölgy érkezik Thaiföldről. Társasutazás Kínába. Program: a nagy fal megtekintése, majd kívánság szerint őssejtterápia. És most lehet újból megkérdezni, hogy kinél marad a pénz.
Nagy-Britannia csatlakozik az Oroszország elleni szankciókhoz
