Pék László köztiszteletben álló személyiség, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) Oxiológiai Módszertani Központjának vezetője, aki egyébként az ábrándos elnevezésű eMer-Med Bt. kültagja is, sőt felesége, Pékné beltagja a csapatnak, és szintén az OMSZ-hez jár dolgozni.
Pékék valójában most kerültek reflektorfénybe, hogy a Hungaroringen súlyos balesetet szenvedett Felipe Massa Forma–1-es pilóta. Ennek kapcsán derítette ki a sajtó, hogy a versenyen számos olyan mentőszolgálatos alkalmazott dolgozott, aki mindenféle magáncégeken keresztül számlázott a Hungaroringnek. Értsd: a Pék-legények lenyúlták a céget, és rajta keresztül minket is. Konkrétabban: a megbízási díj egy része nem a mentőszolgálat kasszájába – az országéba – került, hanem uzsorások zsebébe. (Lyukadna ki a bukszájuk…)
Lapunk megkérdezte a tárcát is, nem tartják-e etikátlannak, összeférhetetlennek és pofátlannak ezt a tempót, választ azonban nem kaptunk. Közölték viszont, hogy a Massa-baleset után a verseny egészségügyi biztosa nemzetközi elismerést kapott. A nagyközönséget azonban a Pék-probléma is érdekelné, arra várna választ, miért nem kenyéradó gazdájának szolgál elsősorban az OMSZ-pallér… (Mezei mentőszolgálatos emberek felháborítónak tartják, hogy vezető tisztviselőnek szervezték ki a Forma–1 szaftos falatjait – a többieknek meg csak a porcogó jutott.)
A privatizáció egyik sajátos válfajával állunk szemben.
Lapátra kellene tenni a Péket…
Az Egyesült Államok új módszerrel küzd a jemeni húszik ellen
