Mese

2009. 08. 27. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tulajdonképpen nincs veszélyben a rendőrök túlóradíjának kifizetése, habár a pénzeket nem fizetik ki. Nagyjából ezt mondta a köztelevízió ismert vitaműsorában Draskovics Tibor. Az igazságügyi tárca szavahihető vezetője az újságírók kérdéseire adott válaszát végül úgy összegezte: „Nem lehet korlátlanul kifelé önteni a pénzt.” Az adófizetők nem vennék jó néven, ha a kapitányságok vezetői bármikor, bármilyen mértékben elrendelhetnék és kifizetnék a túlórát. A miniszter úgy vélekedett: összpontosítani kell a legfontosabb, a legsürgősebb tennivalókra, és aszerint kell felhasználni a forrásokat. Most is átutalták az aktuális részletet. A tárcavezető hozzátette, hogy a közbiztonság fenntartásában fontos feladat hárul az önkormányzatokra, ennek teljesítéséhez hamarosan jogi és más segítséggel is szolgál majd a kormányzat. Draskovics valami olyasmit közölt, bár nagyon ködös formában, hogy a közterület-felügyelőknek kellene többet tenniük a településeken.
A budapesti főkapitány a lapunkban közölt dokumentum szerint július 30-án sürgősséggel arról tájékoztatta alárendeltjeit, hogy a költségvetési lehetőségek kimerülése következtében augusztus 1-jétől szükségessé vált az elrendelhető túlszolgálati órák korlátozása. Minden rendőr csak havi két túlórát teljesíthet. Na persze, hiszen – nem lehet korlátlanul kifelé önteni a pénzt. Ez alól csak a központi biztosítások teljesítése a kivétel.
A szocialista politikusok az MSZP július 4-i kongresszusa után hozták nyilvánosságra, hogy ők a városőrség felállításában látnák a megoldást. Ekkortájt már szorult a hurok, hiába közölték volna, amiről az elmúlt években és hónapokban folyamatosan meséltek: megerősítik a rendőrséget. A rendőrséget ugyanis nem tudták, de félő, hogy nem is akarták megerősíteni. Sőt! Egész nyolcéves kormányzásuknak az állam leépítése, az alkotmányos intézmények meggyengítése volt az egyik vezérlőeszméje. Az SZDSZ – miként Kuncze Gábor belügyminiszteri működése idején, 1994 és 1998 között tette – a legutóbbi időkig tagadta az államhatalom létjogosultságát. Ez kiegészült azzal az ugyancsak álliberális nézettel, hogy meg kell bontani a társadalom különböző csoportjainak, rétegeinek összetartozását, együttműködését. Az egymással ellenséges viszonyban álló emberek nézetkülönbségei nemcsak az országot gyengítik meg, hanem lehetővé teszik a személyes szuverenitás felszámolását is.
A kormányzat az elmúlt év vége felé, az úgynevezett kis lopások, fosztogatások elterjedése kapcsán a közfelháborodásra reagálva még azzal érvelt, hogy megerősíti a rendőri állományt. Növeli a létszámot. Legvégső esetben pedig a hiányzó munkatársakat úgy pótolja majd, hogy túlórát engedélyez és finanszíroz.
Ebből, mármint a közbiztonság megerősítéséből, a rendőri létszám feltöltéséből, a feladatok minél teljesebb körű ellátásából nem lett semmi. Az MSZP kongresszusa ennek a konzekvenciáját vonta le. Ezután lett bevallottan is egyértelmű, hogy a kormányzó erők nem vállalják az állam egyik fő funkciójának teljesítését: a belső biztonság fenntartását.
A miniszterelnök néhány napja, a kislétai gyilkosság után ismét feltálalta a régi verziót: a rendőrség mindent megkap. Lesz pénz, paripa, fegyver. Ehelyett néhol cigánygárda alakul, járőrözik, terepjárókat tartóztat fel. Polgármesterek a vadnyugat seriffjeihez hasonló emberekre bíznák a rendfenntartást. A kormány az önkormányzatokra tolja a felelősséget. Kiteljesedik az anarchia. Az állami rendfenntartók erőit a központi ünnepségek, rendezvények biztosítására s a tömegoszlatásra, a csapaterő bevetésére tartalékolják. Draskovics eközben videobemutatót tart, adatokat közöl, ígérget és fenyegetőzik. S egyfolytában a közbiztonságról mesél.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.