Szemben a Honvédelmi Minisztérium (HM) állításaival, a honvédség légvédelmi rakétás erői a lapunk szerdai cikkében foglaltaknak megfelelően 2001. szeptember 11-ét követően nem csak a paksi atomerőmű oltalmazásában (Várkapu hadművelet) vettek részt, bizonyítván nélkülözhetetlen szerepüket Magyarország védelmében. A győri 12. légvédelmi rakétaezred (akkor még dandár) például a Bárányfelhő hadművelet keretében, 2004 októberében Balatonőszöd térségében úgynevezett vegyes légvédelmi rakétacsoportosítással (azaz Kub és Mistral típusú rendszerekkel) őrködött a Gyurcsány Ferenc akkori miniszterelnök által összehívott Haladó kormányzás csúcstalálkozó nyugalma felett is, amelyen számos kormány- és államfő vett részt.
A HM tegnap az Országos Sajtószolgálat útján közölte: a minisztérium vezetése lapunk írásai nyomán államtitoksértés miatt feljelentést tett, a „készültségi szolgálat létszámával kapcsolatos információk közreadására” hivatkozva. Emlékezetes: a készültségi szolgálatot a Honvédelmi Minisztérium tavaly december 22-én Kecskeméten bemutatta a nyilvánosságnak, amikor Szekeres Imre honvédelmi miniszter, az előző és a jelenlegi vezérkari főnök jelenlétében a Gripen vadászrepülőgépek – akkor még egy géppár – először szálltak fel Kecskemétről erre a feladatra.
A tárca közleményében ezúttal ígéretet tett, hogy a Kub légvédelmirakéta-komplexum – amelyet a birtokunkba jutott adatok szerint eddig kivonásra szántak – 2016-ig rendszerben marad.
Magyar Péter nem bírta ki, újra VIP-páholyban bukott le
