Jansa s az esküvő színhelyéül szolgáló festői hegyi falucska lakosai a televíziónak egybehangzóan úgy nyilatkoztak, hogy semmiféle biztonsági szolgálat nem volt jelen. A forgalom terelését helybeli önkéntesek és némely meghívottak látták el. Az eseményt az ifjú pár nem szánta nyilvánosnak, már csak azért sem, mert a helyszín nem volt alkalmas a sajtó jelenlétével együtt járó nagy autóforgalom fogadására. A hét végén a baloldali–liberális kormánykoalíció egyik kicsiny, ám befolyásos liberális tagja, a Zares („igazán”) kifogásolta, hogy a Jansa által kezdeményezett becsületsértési per kapcsán az illetékes szlovén ügyészség vizsgálatot indított Magnus Berglund, a finnországi YLE televízió munkatársa ellen. Az általa készített műsorban vádolták meg a volt szlovén kormányfőt – közvetlenül a tavalyi választások előtt – azzal, hogy kenőpénzt fogadott el a finn Patria AMV 8x8 páncélozott szállító harcjárművek megrendelésének kieszközléséért. A Zares szerint az eljárás indokolatlan, hiszen a műsorban nem hangzott el konkrétan Jansa neve. Ez az állítás azonban nem veszi figyelembe a tényeket, mert a Berglund igenis egyértelműen az akkori szlovén miniszterelnököt vádolta korrupcióval. Erről a szlovén tévénézők is meggyőződhettek, hiszen az ominózus riportfilmet Szlovéniában is leadták.
Nemcsak Jansa volt a liberálisok céltáblája, hanem Barbara Brezigar főállamügyész is. Brezigar asszony sajtóértekezleten utasította vissza a politika ilyen nyílt beavatkozását az ügyészségek tevékenységébe. Hangsúlyozta, hogy ebben az ügyben a legfőbb ügyészségnek nem volt szerepe, a területileg illetékes ljubljanai ügyészség viszont teljesen a törvény szava szerint járt el. Júniusban az „dobta fel” a kora nyári uborkaszezont, hogy Kresal belügyminiszter államtitok kiadásával vádolta meg Jansát. A horvát–szlovén határ ügyében a horvát miniszterelnökkel 2007-ben Bledben született szóbeli megállapodás – nevezetesen, hogy szlovén részről belemennek a vita nemzetközi bíróságon való eldöntésébe – miatt a szlovén érdekek elárulásával vádolt volt kormányfő ugyanis egy erről a kérdésről tartott többpárti egyeztetésen készült hangfelvétel alapján bizonyította a televízióban: valamennyi pártvezető, így Kresal hozzájárulását is bírta a megállapodáshoz.
Ha hinni lehet a Delo című lap által havonta végzett közvélemény-kutatásnak, a balliberális kormány erőfeszítései tulajdonképpen fölöslegesek. A soviniszta Szlovén Nemzeti Párt elnöke, Zmago Jelincic hovatovább népszerűbb, mint Jansa, pártja pedig a Zares előtt van a népszerűségi listán.
Magyar Péter nem bírta ki, újra VIP-páholyban bukott le
