Egyesült Államok
Az Egyesült Államok új módszerrel küzd a jemeni húszik ellen

Kaszab még mindig szabadlábon. Továbbra is szabadlábon van Kaszab Csaba, Kőbánya volt MSZP-s alpolgármestere, akit 2008 márciusában a másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla vezető beosztású hivatalos személy által elkövetett vesztegetés bűntette miatt két év letöltendő börtönre és négy év közügyektől eltiltásra ítélt, ezentúl pedig 4,4 millió forint megfizetésére kötelezett. Tavaly szeptemberben megírtuk, hogy a Legfelsőbb Bíróság eljárási szabálysértés miatt határozott úgy, hogy a politikus ügyében a másodfokú eljárást újból le kell folytatni. A Fővárosi Ítélőtáblánál ugyanis egy törvény szerint kizárt bíró is részt vett a másodfokú döntés meghozatalában. (MN)
Több száz millió forintot érő luxusvillát vásárolt és újíttatott fel Hunvald György Keszthelyen, amelyet azután drága műkincsekkel tett otthonossá – közölte a Magyar Hírlap. Az újság szerint csak az ingatlan rekonstrukciójára csaknem kétszázmillió forintot költött a szocialista polgármester, a munkát egy, az ügyben szintén meggyanúsított vállalkozó irányította, majd Hunvald politikai főtanácsadója közreműködésével értékes festményeket vásároltak az épületbe.
A Központi Nyomozó Főügyészség a VII. kerületi ingatlanügyben tíz újabb gyanúsítottat hallgatott ki júliusban – közölte a főügyészség vezetője. Keresztes Imre elmondta, Hunvald György polgármestert már fontosabb ügyekben intézkedő hivatalos személy által kötelességszegéssel, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett vesztegetéssel is gyanúsítják. Hunvald ellen bűnszervezet tagjaként elkövetett csalás bűntette miatt indult eljárás. A politikus fentebb említett vállalkozó ismerősét július első felében vették őrizetbe, ő megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2003-tól 2008 végéig több millió forint vesztegetési pénzt adott át Hunvald Györgynek, aki ennek fejében VII. kerületi önkormányzati megrendelésekkel látta el az ismerőse érdekeltségébe tartozó céget. A kettős állampolgárságú üzletember Hunvaldék keszthelyi nyaralóingatlanának kialakítását is több millió forinttal támogatta.
A nyomozást folytató főügyészség szerint a tíz új gyanúsított közül hat strómanként működött közre az egyes önkormányzati ingatlanokat megvásárló projektcégekben, mivel csak névlegesen voltak a cégek tulajdonosai, illetve ügyvezetői. Közülük ketten elismerték a terhükre rótt bűncselekményeket. Keresztes Imre közleménye szerint a hat stróman három, eddig még ki nem hallgatott megbízóját felbujtóként elkövetett közokirat-hamisítás miatt vonta eljárás alá a főügyészség.
Az ügyben eddig összesen 16 önkormányzati ingatlan értékesítésével, 346 millió forint vesztegetési pénz átadásával, több önkormányzati lakással, illetve családtag részére történő „jövedelemkiegészítéssel” kapcsolatban történtek gyanúsításközlések. A gyanúsítottak a VII. kerületi önkormányzatnak – a nyomozás eddigi adatai szerint – összesen mintegy 970 millió forint kárt okoztak és további 1,6 milliárd forint kár okozását kísérelték meg. A Központi Nyomozó Főügyészség eddig összesen 21 gyanúsítottat hallgatott ki.
A büntetőeljárásról szóló törvény vonatkozó rendelkezései alapján szinte biztosra vehető, hogy Hunvald György és társai magánvagyonát is zárolni fogják. Eddig a kerület gazdasági bizottsága volt SZDSZ-es elnökének, Gál Györgynek az ingó és ingatlan vagyonát zárolták.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.