Ugyan már kezdés előtt a pozitív tartományba lendült a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX, ám túlzott magasságba nem tudott kerülni, ráadásul a tengerentúli piacok – hazai idő szerint – délutáni nyitásakor lejtmenetbe kapcsolt a mutató. Ennek köszönhetően végül 19 323,75 ponton zárt a BUX, ami 0,22 százalékos, 43,38 pontos emelkedésnek felelt meg.
Német Sándor, a Buda-Cash üzletkötője szerint a magyar piac a tengerentúli nyitást várta – hiszen hétfőn Amerikában nem volt kereskedés –, így leginkább oldalazás jellemezte az árfolyamok mozgását. Hozzátette, továbbra is emelkedő trend látszik, a kérdés az, hogy lesz-e kiigazítás, s ha igen, mikor.
A forgalom ezúttal valamelyest elmaradt az átlagtól. A 17 milliárd forint feletti összegből 11,1 milliárdot az OTP hasított ki. A bankpapírok 0,3 százalékkal kerültek feljebb. A Mol 0,7 százalékot erősödött, amiben szerepet játszhatott az olajár egész napos emelkedése. Az olajpapírok szokatlanul alacsony mértékben, 1,7 milliárd forintért cseréltek gazdát. A Magyar Telekom fél százalékot esett 2,2 milliárd forintos forgalom mellett. Nem változott a Richter árfolyama, miközben a kisebbik gyógyszergyártó, az Egis 0,5 százalékkal csúszott le. A kisebbek piacán ezúttal nagyobb volt a mozgás. A Fotex 4,5, a Synergon pedig 1,2 százalékot tudott javítani. A Rába viszont 0,8, míg a PannErgy 2,1 százalékot csökkent.
Idei mélypontjára esett a dollár az euróhoz képest, a hazai fizetőeszköz – az elmúlt időszak tapasztalatainak megfelelően – eközben erősödni tudott. A reggeli 271,5 körüli forint/euró árfolyamról a nap végére csaknem két egységnyivel lett kedvezőbb a mutató a magyar pénznem szempontjából. Kora este 269,60–269,90 forintot ért az európai közös valuta.
Robert C. Castel: Ha zsidókról van szó, akkor mindent lehet
