Szeptember végén hozza nyilvánosságra a miskolci tűzoltóság azt a tűzvizsgálói jelentést, amelyből kiderülhet, mi okozta a három halálos áldozattal járó szerencsétlenséget augusztusban a Középszer utca egyik tízemeletes panelépületében. A szokatlanul nagy, hat-hét méteres lángnyelvek eredetének tisztázásán több igazságügyi – köztük vegyész – szakértő dolgozik – tudta meg lapunk Bódi Zoltántól, a miskolci tűzoltóság szóvivőjétől.
Ismert, augusztus 15-én tűz ütött ki az említett panelház hatodik emeletén. A lángok a lodzsán át felfelé terjedtek, és felgyújtották a felsőbb emeleteket is. A tűzfészek feletti lakásban két kamasz gyerek lakott az anyjával; az asszony megpróbált segítséget kérni, de a telefonja felmondta a szolgálatot. A család már nem tudott kimenni a lakásból, az anya és fia a helyszínen, lánya három nappal később a kórházban hunyt el füstmérgezésben. A tűz keletkezésének helyén lakó idős nő senkit nem értesített a szerencsétlenségről, hanem elhagyta lakását, és az utcán nézte a történteket. Bejárati ajtaját nyitva hagyta, így a beáramló levegő táplálta a tüzet, a füst pedig beborította az egész lépcsőházat.
Bódi Zoltán beszámolója szerint a szakemberek vizsgálják a tűz keletkezését és terjedését. Mivel a lángok szokatlanul gyorsan elharapóztak, ezért revízió alá veszik, hogy az utólagosan hőszigetelt házon a szabályoknak megfelelően dolgoztak-e a kivitelezők. A szóvivő nem zárta ki, hogy a hőszigetelt ablakok beépítéséhez használt purhab táplálhatta a lángokat. Lapunknak korábban építésügyi szakértők bemutatták, hogy a homlokzati szigetelés nem éghető, azonban a tűzoltóság szerint a kísérlet nem modellezi az említett katasztrófa körülményeit, ezért a külső burkolat tulajdonságait is vizsgálják.
Már 1,2 millióan nézték meg, ahogyan Kocsis Máté helyreteszi Magyar Pétert a reptéri zápor kapcsán + videó
