Három nővér
Kecskeméti Katona József Színház. Író: Anton Pavlovics Csehov. Rendező: Szász János. Bemutató: szeptember 18.
Egy kisváros. Olyan, mint a többi, ahol az élet a normális mederben folyik, vagyis kinek megnyugtatóan, kinek lehangolóan eseménytelenül. Férfiak hada és néhány fiatal nő, köztük a drámairodalom legismertebb triásza: Irina, Mása, Olga. Bármerre forduljon is a három nővér tekintete, bárhogy alakuljon is a sorsuk, egy nem változik: mennének.
Kékszakáll
Debreceni Csokonai Színház. Zeneszerző: Jacques Offenbach. Rendező: Szabó Máté. Bemutató: szeptember 18.
A hős talányos természetű. Megnyilatkozásaiban az önsajnálat és a küldetéstudat, az erotikus tettvágy és a gyilkos szándék között ingadozik. Nemcsak gazdagságánál fogva teheti meg, hogy folyamatosan újranősül, hanem személyiségének vonzereje miatt is: karizmatikus lény, akinek közelségében a hazugság hirtelen igazra fordul, aki jelenlétével őszinteségre bírja környezetét. A botrány végére maga a botrányhős tűnik a legártatlanabb figurának.
Leánder és Lenszirom
Miskolci Nemzeti Színház. Író: Szilágyi Andor. Rendező: Seres Ildikó. Bemutató: szeptember 18.
A tündérmese egyik főhőse, Bölömbér kerál több mint 16 éve foglya Leánder erdejének. Leánder, a kobold csak azzal a feltétellel engedi szabadon, ha neki ígéri, ami még a királynak sincs. Bölömbér abban a hitben tér haza, hogy remek alkut kötött, de palotájában éppen szépséges leánya 16. születésnapját ünneplik, akiről a király mit sem tudott. Az újdonsült apa hiába záratja kalitkába Lenszirmot.
Nem talált legyőzőre a magyar önvezető kisautó ezen a rangos versenyen
