A nyár elején kipattant botrány miatt az ügyészség törvényességi felügyeleti jogkörében eljárva vizsgálatot indított az intézménynél, s bár kiderült, hogy az új vezető kinevezését nem kell semmissé nyilvánítani, az bíróságon megtámadható, mivel a kisebbségi önkormányzatok véleményét nem kérték ki a döntéshez. A PDSZ pécsi ügyvivője, Nagy Erzsébet szerint az igazgatóhelyettesek visszahívása szabálytalan volt, hiszen ehhez előzetesen a nevelőtestület véleményét is ki kellett volna kérni.
Mint megtudtuk, eddig tizenhárom tanár távozott az iskolából, közülük ötnek mondtak fel. Nagy Erzsébet szerint a többiek sem önszántukból mentek el, inkább azért, mert ellehetetlenítették őket. Van olyan tanár, aki kevesebb óraszámot kapott, és az ügyvivő szerint arra is van példa, hogy egy oktatónak létszámleépítésre hivatkozva mondtak fel, de a helyére azonnal új pedagógust alkalmaztak. A PDSZ minden jogi lehetőséget és fórumot megragad, hogy a tanárokat megvédje és az iskola működése normalizálódjon, most ugyanis csak annyi látszik, hogy teljesen szétverték a nevelőtestületet. Az új tanév úgy indul, hogy tanári státusok lógnak a levegőben, és kijelenthető: a történtek egyáltalán nem szolgálták a diákok érdekeit – mondta.
Az oktatók ugyanakkor Várnai Márton kuratóriumi elnök nyilatkozata miatt is felháborodottak. Ő augusztus közepén a volt igazgatónő, Csovcsics Erika leváltásának egyik indokaként azt mondta, hogy „az iskolában az érettségi eredmények nagyon rosszak voltak: magyar nyelv és irodalomból 6 tanuló, matematikából 28 diák, történelemből pedig 24 tanuló vizsgázott elégtelenre”. Ezzel szemben egy, a nevük elhallgatását kérő tanárok által lapunkhoz eljuttatott kimutatás szerint mindössze matematikából volt bukás, de nem 28-an, hanem csak öten vizsgáztak egyesre, és sem magyarból, sem történelemből nem volt elégtelen érettségi.
„Elfogadhatatlan" – Lamine Yamal bulija elfajult, feljelentették a Barcelona tehetségét
