Újabb vád a diósdi maffiaperben

A Terjék István elleni, porschés merényletként ismert bűnügyet is annak a társaságnak a számlájára írják, amelynek tagjait a százhalombattai olajlopásokkal és az ahhoz kapcsolódó diósdi kettős gyilkossággal vádolják. Terjék megölése mögött is az olajos csoportok elszámolási vitái állhatnak.

Csibra Tibor
2009. 09. 06. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Újabb leszámolásos gyilkosságot, a Terjék István vállalkozó elleni 1998-as robbantásos merényletet is csatolta a bíróság azoknak a peréhez, akiket az ezredforduló tájékán elkövetett százhalombattai olajlopásokkal és az ahhoz kapcsolódó diósdi kettős gyilkossággal vádol az ügyészség. Az Érd környéki társaság bűnügyeiben tegnap folytatta a bizonyítást a Pest Megyei Bíróság.
Bartkó Levente tanácsvezető a tárgyalás elején jelentette be, hogy a sajtóban porschés gyilkosságként elhíresült bűncselekmény bizonyítása hamarosan megkezdődik, az ügyészség még kiegészítéseket nyújt be az ügyben. Lapunk úgy tudja, a bűncselekmény bizonyításához korábban még tanúként idézték volna be Pintér Györgyöt, az ismert producert. Információink szerint a vádirat már arról szól, hogy többek között Pintérnek is köze lehet a gyilkossághoz.
Emlékezetes, Terjék István autóját 1998. augusztus 18-án robbantották fel a budapesti Egér úton, a kocsi megsemmisült, gazdája meghalt. A merénylethez használt robbanóanyag megegyezett azzal, amelyet egy hónappal korábban, a négy áldozatot követelő Aranykéz utcai merényletkor használtak. A diósdi kettős gyilkosság elkövetőinek elfogása után a merénylő, P. Sándor – aki lelőtte F. Józsefet és K. Norbertet – részletes beismerő vallomást tett, s nyomozási alkut kötött az ügyészséggel.
P. Sándor nyilatkozott a Terjék elleni támadásról is. Annak elkövetőjét nem nevezte meg, de információi szerint a felbujtók egyike volt nagybátyja, Cz. Attila, akitől a diósdi gyilkosságra kapta a megbízást. Utóbbi bűncselekménynél K. Ferenc volt a tettestársa, aki ezért és a csoport által elkövetett fegyveres rablásokért áll a bíróság előtt. Októberben P. Sándor az előzetesből házi őrizetbe került, mert lejárt az alkalmazható három év, őt rövidesen Cz. Attila követte. Néhány hét múlva K. Ferenc is szabadlábra került, hasonló okból. A férfit a tárgyalóteremben vették újra őrizetbe februárban, miután kiderült, hogy ő juttatta a plasztikbombát Terjék István autójába.
Az egyik vélt felbujtót, Pintér Györgyöt tavaly tavasszal tartóztatták le. A mezőszentgyörgyi olajlopásokat elismerte, de tagadja, hogy köze lenne Terjék halálához. A nyomozáskor beleegyezett a hazugságvizsgálatba is, azonban azon megbukott.
Vele együtt újra előzetesbe kerülhet az ősz óta házi őrizetben lévő Cz. Attila is, ha őt is érintettnek találják a Terjék István elleni merényletben.
Terjék és Cz. Attila korábban üzleti kapcsolatban álltak, Pintér később csatlakozott hozzájuk. Utóbbit azóta többször is tanúként hallgatták meg a mezőszentgyörgyi olajlopási ügyben, amelynek ők hárman lehettek a kulcsfigurái. A csoport később tovább bővült Csóka Istvánnal, vele együtt szerezték meg azt a Németországból származó pénzpapír-szállítmányt, amelylyel az igazira megtévesztésig hasonlító, kiváló minőségű hamis ötezreseket gyártottak. Információink szerint a hamis bankók egy budapesti állami nyomdában készültek. Csóka a bűncselekmény idején eltűnt, s azóta sem került elő. Vélhetőleg információkat akart adni a rendőrségnek a hamisításról, így nincs kizárva, hogy megölték. A fel nem használt pénzpapír egy részét később Dietmar Clodo, a bombagyárosként ismert, s elítélt férfi lakásán találták meg a nyomozók. Pintér külföldre távozott, majd egy idő után hazatért, Cz. Attila Szlovákiában bujkált. A mezőszentgyörgyi olajlopásokban benne volt az ipartelep őrsége is, az üzletet az ő leleplezésük hiúsította meg, amikor a rendőrök tetten érték őket. Úgy tudjuk, Terjék ezután is követelte a megígért, illetve befektetett pénzét társain, akik úgy döntöttek, inkább elteszik őt láb alól.
Információink szerint K. Ferenc részletekkel szolgált a merényletről. Elmondta, Pintértől kapta azt a diplomatatáskát, amelyet az Egér úton át kellett adnia Terjéknek. Miután a sértett beszállt autójába, K. Ferenc a megbízóitól kapott mobiltelefonról felhívott egy számot, mire a csomagba rejtett detonátor működésbe lépett.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.