Folytatódott a kiigazítás

A vártnál kedvezőtlenebb makroadatok érkeztek tegnap délután a tengerentúlról, amelyek negatív lökést adtak az addig bizonytalankodó európai piacoknak. A kontinens nyugati felén döntően egy százalék alatt maradt a lecsúszás, ám régiónk ennél rosszabb eredményt ért el. Bár Varsó csak 0,5 százalékkal értékelődött le, Moszkva 1,4, Prága pedig 1,5 százalékot esett. Budapest utóbbiakat is túlszárnyalva 2,25 százalékot zuhant.

Munkatársunktól
2009. 10. 05. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egészen az amerikai makrogazdasági adatok megjelenéséig minimálisan a negatív tartományban mozgott a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX. Délután azonban meredeken lejtmenetbe kapcsolt a mutató, így végül 20 327,40 ponton zárt, ami 2,25 százalékos, 468,21 pontos csökkenésnek felelt meg. Emellé átlagosnak mondható, 19,4 milliárd forintos forgalom párosult.
Német Sándor, a Buda-Cash üzletkötője szerint az esésben a vártnál jelentősen rosszabb tengerentúli számok mellett a dollár felértékelődése is szerepet játszott. Mint lapunknak elmondta, úgy tűnik, megindult egyfajta lassú, enyhe korrekció a hazai parketten. Hozzátette, a bizonytalanság valószínűleg köszönhető annak is, hogy a befektetők kivárnak az októberi vállalati gyorsjelentési szezon előtt.
A legnépszerűbb papír tegnap is az OTP volt, amely 13,4 milliárd forintos forgalmat generált. Eközben a részvény árfolyama 2,1 százalékkal került lejjebb úgy, hogy a Bank of America–Merrill Lynch elemzői eladásról semlegesre minősítették fel a részvényeket, ezzel párhuzamosan pedig célárfolyamukat 5900 forintra emelték.
Meglehetősen alacsony, 2,3 milliárd forintos forgalom mellett zuhant nagyot a Mol. Az olajtársaság papírjai 4,8 százalékot gyengültek, így a befektetőket az sem nagyon zavarta, hogy tegnap a Goldman Sachs az eddigi 14 300 forintról 17 400 forintra emelte a Mol célárfolyamát. A Richter egy százalékot esett, míg részvényei 2,4 milliárd forint értékben cseréltek gazdát, szektortársa, az Egis pedig 1,9 százalékot rontott. A Magyar Telekom 0,5 százalékkal értékelődött le 495 millió forintos forgalomban.
E heti csúcsára erősödött tegnap a hazai fizetőeszköz. Egy euró kora este 269,14–269,36 forintot ért.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.