Egészen az amerikai makrogazdasági adatok megjelenéséig minimálisan a negatív tartományban mozgott a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX. Délután azonban meredeken lejtmenetbe kapcsolt a mutató, így végül 20 327,40 ponton zárt, ami 2,25 százalékos, 468,21 pontos csökkenésnek felelt meg. Emellé átlagosnak mondható, 19,4 milliárd forintos forgalom párosult.
Német Sándor, a Buda-Cash üzletkötője szerint az esésben a vártnál jelentősen rosszabb tengerentúli számok mellett a dollár felértékelődése is szerepet játszott. Mint lapunknak elmondta, úgy tűnik, megindult egyfajta lassú, enyhe korrekció a hazai parketten. Hozzátette, a bizonytalanság valószínűleg köszönhető annak is, hogy a befektetők kivárnak az októberi vállalati gyorsjelentési szezon előtt.
A legnépszerűbb papír tegnap is az OTP volt, amely 13,4 milliárd forintos forgalmat generált. Eközben a részvény árfolyama 2,1 százalékkal került lejjebb úgy, hogy a Bank of America–Merrill Lynch elemzői eladásról semlegesre minősítették fel a részvényeket, ezzel párhuzamosan pedig célárfolyamukat 5900 forintra emelték.
Meglehetősen alacsony, 2,3 milliárd forintos forgalom mellett zuhant nagyot a Mol. Az olajtársaság papírjai 4,8 százalékot gyengültek, így a befektetőket az sem nagyon zavarta, hogy tegnap a Goldman Sachs az eddigi 14 300 forintról 17 400 forintra emelte a Mol célárfolyamát. A Richter egy százalékot esett, míg részvényei 2,4 milliárd forint értékben cseréltek gazdát, szektortársa, az Egis pedig 1,9 százalékot rontott. A Magyar Telekom 0,5 százalékkal értékelődött le 495 millió forintos forgalomban.
E heti csúcsára erősödött tegnap a hazai fizetőeszköz. Egy euró kora este 269,14–269,36 forintot ért.
„Egy afrikai gyereknek keményebb az élete” – a testvére durván beszólt Zverevnek
