Rohamosan fejlődő világunk egyre inkább digitalizálódik, nagy ütemben terjed a kommunikációs csipek használata, és az emberi kommunikáció folyamataiban szerephez jutó tárgyak is egyre bonyolultabbá és intelligensebbé válnak. Már nemcsak az emberek kommunikálnak egymással, hanem az emberek a tárgyakkal, sőt a tárgyak is egymással. Ez a fejlődés az ember tárgyakhoz fűződő viszonyát is befolyásolja. E változások társadalomtudományi és filozófiai vonatkozásait volt hivatott górcső alá venni a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) és a T-Mobile kilenc éve tartó, A 21. század kommunikációja címet viselő kutatássorozatának legutóbbi eseménye, amit szeptember 18-án és 19-én rendeztek meg. Az MTA Roosevelt téri székházában zajló zártkörű rendezvényen számos külföldi és hazai kutató vett részt, az esemény alkalmából mutatták be a közös kutatás legújabb – immár a nyolcadik –, angol nyelvű Kötődés és kitárulkozás: mobilkommunikáció és a közösségépítő hálózatok etikája című kötetét is.
A rendezvény résztvevői egyet-értettek abban, hogy az elkövetkező néhány év során a minket körülvevő világ egyre több szegletét árasztja el a digitális információ. Ez főként annak köszönhető, hogy mind több digitális tartalmat állítunk elő, és ezek kezelése előbb-utóbb merőben új módszereket igényel. Ezért időszerű bevezetni az intelligens otthon fogalmát, amely azt a világot írja le, amely felé haladunk. A társadalomtudományok és a filozófia szempontjából is sok minden meg fog változni, hiszen a mindennapi életünkben jelen lévő kommunikáció kiterjed majd élettelen környezetünkre is.
Várhatóan az olyan filozófiai koncepciók, mint az eszköz, a cselekvő alany, de még a tudat is, radikálisan megváltozik majd. Ebben fordulópont lesz, amikor az eszközök és a tárgyak elegendő feldolgozókapacitással rendelkeznek majd ahhoz, hogy emberi társaikat a „viselkedés előrejelzésével” támogassák. Emellett a tárgyak kommunikációs képességekkel is el lesznek látva, a különféle készülékekkel folytatott együttélésünk zökkenőmentesebb, hatékonyabb, akár még intimebb is lesz. Az új távlatok azt jelentik – hangsúlyozták az előadók –, hogy újra kell definiálni a mesterséges intelligencia fogalmát az autókban, lakásokban és irodákban, hiszen ezeken a helyeken telepített készülékek szabadon kommunikálhatnak majd egymással. Az MTA és a T-Mobile 2001 óta folytatja közös társadalomtudományi kutatásait.
Új hitelkártya az M-Telekom ügyfeleinek. Az első évben kártyadíj nélkül használhatják az új banki ügyfelek a T-Home és T-Mobile kapcsolat program révén igényelhető új Citibank-hitelkártyákat. Emellett az ügyfelek a hitelkártya jóváhagyásától számított három hónapig tartó promóciós időszakban húsz-, illetve tízszázalékos visszatérítést kapnak a csoportos beszedési megbízással teljesített T-Home- és T-Mobile-számlák havi összege alapján. A visszatérítés mértéke attól függ, hogy az ügyfél arany vagy ezüst hitelkártyával rendelkezik-e. Az új hitelkártyát a távközlési társaság arany és platina kedvezményjogosultsági szinttel rendelkező, havidíjas ügyfelei igényelhetik.
Már úton vannak a zivatarok, jön a hidegfront + videó
