Székelyné Németh Mária isztambuli magyar főkonzul kezdeményezésére Hiller István oktatási és kulturális miniszter a múlt évben engedélyezte és a megfelelő költségvetés biztosításával lehetővé tette, hogy a rodostói Rákóczi-házban található kiállítást koncepcionálisan és megjelenésében is XXI. századi modern tárlattá alakítsák át. A történettudomány legújabb kutatásainak eredményét tükröző kiállítás anyagát R. Várkonyi Ágnes történész és a Magyar Nemzeti Múzeum együttműködésével alakították ki. Az új koncepció felrajzolja az európai korképet, II. Rákóczi Ferenc diplomáciai munkásságát a szabadságharctól az emigrációig és jelentős szerepet szán a korszerű multimédia-eszközöknek is.
Az Isztambultól mintegy 200 kilométerre keletre a mai Tekirdagban – egykori nevén Rodostóban – élt II. Rákóczi Ferenc 1720-tól 15 év múlva bekövetkezett haláláig társaival. A mai Rákóczi-múzeumnak otthont adó épület egykor a vezérlő fejedelem ebédlőházaként szolgált. Az épület az évtizedek során magyar történelmi zarándokhellyé vált. Magyar államelnökök, miniszterelnökök, miniszterek látogatták meg a helyet, és ma is tömegesen érkeznek diákok, tanárok, egyesületek, turisták, utazók. A határon túli magyarok kötődésének bizonyítéka a Rákóczi-ház bejárata előtt felépített székely kapu. Mind Mikes Kelemen, mind pedig II. Rákóczi Ferenc tolmácsa, a török könyvnyomtatás atyja erdélyi származású voltak.
A Rákóczi-ház kulturális központ is kiállításoknak és más magyar vonatkozású rendezvényeknek ad helyet. Kis kertjével együtt a Magyar Köztársaság tulajdona, fenntartásáról a Külügyminisztérium gondoskodik.

A magyargyűlölő román elnökjelölt útját járja Magyar Péter