Nézőcsúccsal teli kosár

Deák Zsigmond
2010. 02. 25. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Néhány lokálpatrióta körmendi drukker bizonyára a világ minden kincséért sem cserélné el a Somogyi Béla Általános Iskola tornatermét, a helyi férfi kosárlabdacsapat sok mindent látott szűkös otthonát, de amikor jön a hír, hogy több mint százezren látták a helyszínen a tengerentúli profi liga (NBA) idei dallasi All Star-mérkőzését, akkor talán ők is belátják: ez azért más kávéház. S ezúttal nem is a csapatok ereje, hanem a kulisszák között van az igazán nagy különbség… A sportágtörténeti nézőcsúcsot jelentő 108 703 fő befogadásához (a korábbi rekordot egy 2003-as egyetemi bajnoki tartotta a Kentucky és a Michigan State gárdái között 78 129 szurkolóval) természetesen egyetlen kosárcsarnok sem lett volna elég, a Dallas Cowboys NFL-s amerikaifutball-klub fedhető stadionja viszont igen. Mivel a „kakasülőről” nagyjából hangya méretben látszottak a játékosok, a többség a középről belógó hatalmas, négyoldalú kivetítőn követte az eseményeket. Ez is egy műfaj: a helyszínen élőben, mégis képernyőről!
Azért azon is volt mit nézni. A nyugati alakulatból Kobe Bryant (Los Angeles Lakers) és Chris Paul (New Orleans Hornets) is hiányzott, lehet, hogy ezért nyertek a végén kissé már kiengedő keletiek két ponttal. A legértékesebb játékosnak (MVP) a győztes soraiból Dwyane Wade-et (Miami Heat) választották, aki 28 pontig, 11 asszisztig és 6 lepattanóig jutott. Alkalmi csapattársai közül LeBron James (Cleveland Cavaliers) 25, a mérkőzést eldöntő utolsó büntetőket jegyző Chris Bosh (Toronto Raptors) 23, a riválistól Carmelo Anthony (Denver Nuggets) 27, a német Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks) pedig 22 pontot dobott. A végeredmény: Kelet– Nyugat 141-139 (37-34, 39-35,
42-40, 23-30).

Veszteséges liga. Némileg beárnyékolta az All Star-gálát, hogy David Stern, az NBA főigazgatója bejelentette, a liga 400 millió dolláros veszteséggel számol erre az idényre. Stern szerint a deficitért a gazdasági világválság és a játékosok szakszervezetével történt legutóbbi – a ligára nézve hátrányos – bérmegállapodás okolható. Ezzel kapcsolatban a játékos-szakszervezetet vezető Billy Hunter közölte, messze vannak álláspontjaik a fizetésekről, így jövő nyáron komoly fennakadások várhatók az új szerződés aláírásakor.
Az elmúlt években legfeljebb 200 millió dolláros veszteséget produkált az NBA.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.