Ezen a hétvégén középkori zenei kalandozást ígér a Csörsz Rumen István irodalomtörténész vezette Musica Historica együttes hét végi koncertje, amelyen fellép a Prima-díjjal és Magyar Örökség díjjal is kitüntetett Kobzos Kiss Tamás és a Szent István Zeneművészeti Szakközépiskola kórusa. A zuglói Szent István Zeneházban fidula-, tekerőlant-, koboz- és a mandorakísérettel hangzanak majd el a legismertebb cansók, azaz trubadúrversek.
A Carl Orff által megkomponált Carmina Burana a középkori vágánsköltészet egyik legismertebb lenyomata. De a XI–XIII. század irodalmához szorosan hozzátartozott a provanszál irodalomból ismert szerelmi líra megéneklése is, a francia trubadúrok, a német minnesängerek érzékeny, platóni gondolatokat magukban hordozó, néhol huncutul megzenésített költeményei. Az égi és földi szerelem kettősségét hangsúlyozó, nőket idealizáló, az erkölcs jobbítására törekedő poémák közül kevés dallamvilága maradt fenn az utókorra, de a régizene őrzői segítenek felidézni őket.
A trubadúrlíra doyenje, Walter von der Vogelweide mellett olyan kiválóságok verseiből szemezget a hét végi koncerten a Musica Historia együttese, mint Kürenberger lovag, Peire Vidal, Gaucelm Faidit vagy Guilhem de Peitieus, az első ismert trubadúr.
Jubilálnak az érdiek. Húszéves fennállását ünnepli az érdi kamarazenekar, amely vasárnap délután öttől az érdi Szepesi Gyula Művelődési Központban (Alsó u. 9.) ad jubileumi hangversenyt. A műsoron Joseph Haydn művei szerepelnek, a koncert szólistái Kovács Gergely és Benyus János kürtművészek.

Harcosok Klubja: Bemutatkozott a BOK Csarnokban az Orbán Viktor által életre hívott online sereg