Egyes becslések szerint a mintegy 35 ezres párttagság harmada az utóbbi években „keletkezett”, nem utolsósorban Hagyó Miklós tevékenysége nyomán, akinek ösztönzésére több megyében és helyi pártszervezetben tömegével léptettek be embereket az MSZP-be. Szocialista informátorunk szerint 10-12 ezer fiktív taggal sikerült a volt Mozaik klubosoknak átvenni a párton belüli irányítást több körzetben. A fiktív tagokra vonatkozó számadat hihetetlenül eltúlzottnak tűnik, ám egy másik forrásunk megemlítette, Kőszegen például megtörtént, hogy a 45 fős helyi szervezetbe egy este alatt, Zuschlag János irányításával, ötszáz tagot vettek fel. A bűnszervezet működtetése miatt eljárás alá vont exképviselő a Hagyó által alapított mozaikos társaságot erősítette letartóztatásáig.
A befutott fiatal szocialistákat tömörítő szerveződés 2003 körül kezdte meg a párt elfoglalását, miután Kőbányán egy másik érdekkör állítólag ezer fiktív tag következmények nélküli beléptetésével befolyást szerzett a X. kerületi szervezetben. Ezt követően a társaság módszeresen, hasonló gyakorlatot követve pozíciószerző akciókba kezdett. Hajdú-Bihar, Zala, Békés, Csongrád, Komárom-Esztergom, a fővárosi kerületek és Vas volt a célpont, és az utóbbit kivéve gyakorlatilag mindenhol sikerrel jártak. Hagyó a XII. kerületben találta meg – ahogy ő fogalmazott – a „második otthonát”, és három-négy év alatt 2006-ra a legbefolyásosabb, lényegében teljhatalmú fővárosi szocialista politikussá vált.
Informátorunk szerint azzal, hogy most visszalépésre kényszerítették, a Mozaik klub többi tagja fölötti védőernyő is szétszakadhat, aminek következtében a választások utáni megtisztulási folyamatban (amelynek intenzitása függ a szocialisták választási eredményétől is) egy sor politikus szorulhat háttérbe. Egyesek Mesterházy Attilát is a Mozaikhoz kötik, ám a párt kormányfőjelöltje mindig igyekezett a társaságtól távolságot tartani, bár szembe nem fordult velük. A már partvonalon kívül lévő Zuschlag János mellett Ujhelyi István, Arató Gergely (ő valószínűleg nem lesz tagja a következő Országgyűlésnek), Vadai Ágnes honvédelmi államtitkár, Simon Gábor, az etikai bizottság vezetője, Bárándy Gergely és a fent felsorolt megyék vezetői, illetve a fővárosi párttisztségeket birtoklók számára lehet problémás korábbi, Hagyóhoz köthető szerepvállalásuk. Forrásunk szerint a régi erős emberekhez kapcsolható érdekkörök újra felvethetik a tagrevízió kérdését júniusban, hogy megtisztítsák a pártot a rátelepedett „hatalombrókerektől és szerencselovagoktól”.
Az biztosnak látszik, hogy Hagyóék a pártvezetéssel szembeni konfrontatív fellépésükkel és azzal, hogy nekimentek a BKV irányítását átvevő Kocsis Istvánnak, eltaktikázták magukat. – Az elnökséggel szembeni fellépésük óta nyilvánvaló volt, lesz ellentámadás – nyilatkozta szocialista informátorunk.
Újabb helyszínről dobatta ki Magyar Péter a testőreivel a HírTV stábját