Zuhant a részvényindex

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX tegnap 459,92 pontos, 2,08 százalékos csökkenéssel, 21 667,39 ponton zárt. A részvénypiac forgalma 34,2 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Munkatársunktól
2010. 02. 01. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kereskedés negatív alaphangulatát az amerikai piacok csütörtöki esése adta meg, ami tegnap is folytatódott a New York-i tőzsdén – mondta el Vaszkó Szabolcs. Az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője a távirati irodát arról tájékoztatta, hogy a BUX 2 százalékos csökkenése összhangban volt a régiós tőzsdékkel, míg az európai fejlett piacok mérsékeltebb veszteségeket szenvedtek el.
A Mol az elmúlt időszak jelentős ralija után nagyobbat esett, ám a Richter megúszta 1,2 százalékos gyengüléssel. Az OTP teljesítménye az üzletkötő véleménye szerint nem értékelhető rossznak az európai bankszektorral összehasonlítva.
Vaszkó Szabolcs a jövő heti kilátásokat illetően sem optimista. Úgy véli, ha folytatódik az esés, az index és egyes részvények is áttörhetnek ellenállási szinteket, s ezután akár nagyobb mértékű negatív korrekció is bekövetkezhet. Ugyanakkor nem zárta ki annak lehetőségét, hogy az e heti veszteségeket kisebb fölfelé irányuló korrekció követi a hét elején.
A Mol árfolyama 650 forinttal, 3,49 százalékkal, 18 000 forintra csökkent, 8,7 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 115 forinttal, 1,94 százalékkal, 5825 forintra esett, forgalmuk 21,3 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 9 forinttal, 1,26 százalékkal, 706 forintra gyengült, forgalma 1,8 milliárd forint volt. A Richter-papírok árfolyama 500 forinttal, 1,20 százalékkal, 41 000 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,6 milliárd forintot ért el. Az Egis 193,1 millió forintos forgalom mellett 150 forinttal, 0,81 százalékkal, 18 450 forintra gyengült.
A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 2005,21 ponton zárt, ez 27,22 pontos, 1,34 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
A 270 forintos euróárfolyam feletti sávban ingadozva várja a hétfői kamatdöntést a forint: az eurót 272,03 forinton jegyezték tegnap délután négy órakor a bankközi kereskedelemben a csütörtök délután négy órai 269,81 forinttal szemben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.