Bár a Lufthasa pilótáinak szakszervezete – a frankfurti munkaügyi bíróság határozatának megfelelően – tegnap reggel felfüggesztette a sztrájkot, Ferihegyen újabb járatokat kellett törölni – közölte lapunkkal Hardy Mihály. A Budapest Airport (BA) szóvivője elmondta: mivel a munkabeszüntetés miatt nem repültek, a pilóták, a személyzet és a gépek sincsenek ott, ahol normál esetben lenniük kellene, s ez az oka annak, hogy napokon keresztül szükségterv szerint közlekednek a német légitársaság gépei. Hardy ugyanakkor jelezte, utas nem marad Ferihegyen. A Lufthansa minden ügyfeléről gondoskodik; más járatokra írják át a jegyüket, esetleg szárazföldön gondoskodnak az utazásukról – közölte a szóvivő.
A nemzetközi forgalom normalizálására a Lufthansa szóvivője szerint legfeljebb pénteken lehet számítani. A légitársaság 1800 menetrendszerű járata közül tegnap ezret töröltek. A belföldi járatok utasainak nagy része időben döntött úgy, hogy az államvasutak szolgáltatásait veszi igényben. A kompromisszumos megoldás létrejöttében főszerep jutott a munkaügyi bíróságnak, amelyhez a Lufthansa fordult azzal a keresettel, hogy nyilvánítsák a sztrájkot aránytalannak és ezzel jogtalannak. A taláros testületet vezető bíró váratlan ajánlattal lepte meg a pereskedők képviselőit: a fizetésemelés gondjára összpontosítsanak, és mellőzzék a pilóták munkahelyeinek biztosítására vonatkozó kérdést. A felek végül megegyeztek a sztrájk megszakításában, de a békekötés időtartama csak március 8-ig tart. Ha addig nem sikerül megoldást találni a „Cockpit” követelésére, ismét elkezdődhet a sztrájk. Erre nagy az esély, mivel a konszern a vállalat operatív munkájába való beavatkozástól tart, és mereven elutasítja a pilóta-szakszervezet igényeit.
Tiltakozásul az unió egységesítési terve ellen, négynapos sztrájkba léptek tegnap a francia légi irányítók – tájékoztatott az AFP. A francia hírügynökség szerint a párizsi Charles de Gaulle repülőtéren a járatok negyedét, az Orlyn pedig a felét kellett törölni, míg több belföldi légikikötő egyáltalán nem fogad gépeket a munkabeszüntetés miatt. Ismert, az Európai Bizottság össze akarja vonni a huszonhét tagállam jelenleg önálló légi irányítását. Időközben nagy többséggel a sztrájk mellett szavaztak a British Airways (BA) légiutas-kísérői. A BA-munkavállalók érdekvédői közölték: egyelőre nem szüntetik be a munkát, tárgyalóasztal mellett harcolnak a bérekért.

A mai az utolsó hideg nap, végre jön a felmelegedés