Rémülten figyelik a toryk, mint tűnik el apránként a kormánypárttal szembeni hatalmas előnyük. S az ijedtségre minden okuk megvan. A Sunday Times tegnapi számában megjelent közvélemény-kutatás szerint az egy időben még 20 pontos, majd utóbb 10-11 százalékos előny a héten hatra, majd kettőre szűkült. Ráadásul a brit választói térkép különleges vonása, hogy a konzervatívoknak több voksra van szükségük egy-egy jelölt megválasztásához, mint a Munkáspártnak. A tory előny így biztos munkáspárti győzelmet ígér.
David Cameron tegnap a Konzervatív Párt választási kampány miatt előre hozott tavaszi konferenciáján dacosan kijelentette, felmérések ide vagy oda, ő az elvek embere, s nem változtat radikális, modernizáló programján, amelynek alapján a párt vezetőjévé választották. Ezzel az állásponttal azonban két baj van. Az egyik, hogy a toryk legmegbízhatóbb, tűzön-vízen át kitartó szavazóinak nagy része elégedetlen a program társadalmi, közoktatási, erkölcsi és környezetvédelmi részével. Emellett senki sem látja világosan, hogy a legfontosabb területen, a gazdaság terén miből is áll ez a radikális, modernizáló program.
A toryk fő választási jelszava szerint „itt az ideje a változásnak”. Ezzel csaknem mindenki egyetért, hiszen egy demokráciában egy párt sem monopolizálhatja a hatalmat büntetlenül több mint egy évtizeden át. Ám a változás lényege nem az, hogy más kormányoz, hanem az, hogy más irányban kormányoz. A brit választópolgár ezért ezt a jelszót még egy szóval szeretné kibővíteni, mivel úgy gondolja, „itt az ideje az igazi változásnak”. Nem kétséges, hogy a brit közvélemény többsége igazi változást kíván, csakhogy a Cameron által ígért változást sokan, és leginkább az igazi konzervatívok, nem tartják igazinak.

"Elmentek ti a jó fenébe!" – Muri Enikő üzent a jobboldali érzelmű emberekre támadóknak