Koltai Dénes, a FEEK dékánja , volt szocialista képviselő-jelölt lapunknak elmondta, kíváncsi a vizsgálatra, hisz szeretne tisztán látni: pontosan milyen ügyben is nyomoz rendőrség? Egyelőre nem hallgatták meg az ügyben.
A PTE-n tegnap már elterjedt az a feltételezés is, hogy egy volt dolgozó tett feljelentést, ezt a dékán azonban nem tudta megerősíteni. Több forrásból is úgy értesültünk viszont, hogy ugyan névtelen volt a feljelentés, de abban részletesen megalapozták a feltételezett fiktív számlázás, illetve a gazdasági bűncselekmények gyanúját.
A hétfői házkutatáskor a PTE Gazdasági Főigazgatóság irodái mellett a dékán irodáját is átvizsgálták, s a bűnügyi zár alatt lévő irattárból 28 dossziét magukkal vittek a nyomozók. Gábriel Róbert rektor szerint ezen dokumentumok mind a FEEK működésével kapcsolatosak, de azt nem jegyezték fel a rendőrök, hogy a dossziék milyen iratokat tartalmaznak. A rektor szerint kedden sem fértek hozzá a lefoglalt anyaghoz, holott 12 ügyben kellett volna az irattárat használniuk. Hozzátette, mivel folyamatban lévő pályázatok elszámolásához szükséges dokumentumokról is szó van, így akár támogatásokat is elbukhatnak.
A rektor kora délután úgy nyilatkozott, reggel óta hiába próbált a városi kapitánysággal egyeztetni – többek között az iratok hozzáférésének mikéntjéről –, kísérletei sikertelenek maradtak. A pécsi rendőrkapitányság szóvivője, Murai Ágnes elmondta, megoldást találnak arra, hogy a nyomozás érdekeit nem sértve a PTE a rendőri felügyelet mellett hozzáférhessen az intézmény számára elengedhetetlenül szükséges anyagokhoz. Azt azonban nem tudta megmondani, ez mikor történhet meg.
A szóvivő közölte, a múlt héten elrendelt nyomozás lefolytatására hatvan napjuk van, ám ezt később többször is meghosszabbíthatják. Szerinte az ügy összetettsége és az iratmennyiség nagysága miatt várhatóan több hónapot vesz majd igénybe a vizsgálat.
A német média beszivárgott a magyar balos médiába