Navracsics Tibor leendő közigazgatási és igazságügyi miniszterhez fordult a hazai gázpiac csaknem ötödét magáénak tudó EMFESZ Kft. a Fővárosi Ítélőtábla döntése miatt. A bíróság ugyanis a társaság tavalyi eladását jóváhagyó eljárás megismétlésére kötelezte a Magyar Energia Hivatalt (MEH) másodfokú ítéletében. Az EMFESZ szerint ugyanakkor a döntés különös körülmények között született, így a Fővárosi Ítélőtábla elnökéhez azonnali panaszt nyújtottak be.
A gázszolgáltató a lapunkhoz eljutott beadványok alapján azt sérelmezi, hogy az eljáró bíró ítélethirdetéskor nem tudta megmondani, hogy a korábbi, vagy pedig az azóta megváltozott eljárási rend szerint kell majd újravizsgálnia a MEH-nek a tranzakciót. Ennek azért lehet jelentősége, mert a tavalyi értékesítéskor az EMFESZ ügyvezetője, Góczi István egy 2004-ben született meghatalmazás alapján adta el a céget úgy, hogy abba az akkori tulajdonos Mabofi nem egyezett bele. Márpedig a módosult eljárási rend alapján az energiahivatalnak nyilatkozatot kellene kérnie a Mabofitól, ami megkérdőjelezhetné a jóváhagyás megadását. Az EMFESZ egyébként azt várja Navracsics Tibortól, hogy amennyiben le kell folytatni a MEH-nek az új eljárását, úgy biztosítsa annak törvényességét.
Góczi István lapunk megkeresésére elmondta, a számukra negatív döntés alapot adhat arra, hogy a hivatalt is perlő Mabofi az EMFESZ ellen újabb kereseteket adjon be. Ezekben legrosszabb esetben olyan döntés is születhetne, amely néhány ponton blokkolhatná a cég működését. Az ügyvezető kijelentette: ha szükséges, fellebbeznek majd a másodfokú ítélet ellen is.
Az ítélőtáblánál jóval kedvezőbb döntést hozott ugyanakkor a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az EMFESZ ügyében. A GVH a „versenytársak által közvetített panaszok” alapján indított vizsgálatot az EMFESZ ügyfélkörének bővítése kapcsán. A beadványok szerint a szolgáltató azzal próbált meg fogyasztókat magához csábítani, hogy a közüzemi szolgáltató megszűnik, s ezért kell váltaniuk. Szintén a vizsgálat tárgyát képezte, hogy valóban elérhető-e a társaság által kínált nyolcszázalékos árkedvezmény. A GVH megállapította, hogy a fogyasztók elvileg elérhetik a reklámozott kedvezményt, az egyedi panaszok alapján pedig nem találtak elegendő bizonyítékot arra, hogy az EMFESZ jogsértően járt volna el.
Így nézi le a nőket és tölti ki a dühét rajtuk Magyar Péter