A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe átlag feletti, 38,4 milliárd forintos forgalom mellett, 0,99 százalékkal, 209,32 ponttal mérséklődött tegnap. A BUX
20 915,07 ponton állapodott meg. A vezető részvények közül a Richter számított a nap nyertesének, csak a gyógyszergyártó papírjainak árfolyama erősödött, méghozzá 0,7 százalékkal. A Molnál és az OTP-nél egyaránt két százalék körüli gyengülést jegyeztek fel, míg a Magyar Telekom részvényei 0,8 százalékot veszítettek értékükből.
A kereskedést értékelve Szegner Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. üzletág-igazgatója a távirati irodának azt mondta: bár tegnap alulteljesített a BUX, az elmúlt fél évre ezt nem lehet kijelenteni. Úgy vélte, hogy a régióban is csak kicsit volt jobb a hangulat tegnap, mint Budapesten. Más szakértők szerint az alulteljesítés egyik oka a kedden bejelentett banki különadó, amelynek hatására inkább az eladók domináltak az OTP piacán. A másik ok az Európai Bizottság keddi bejelentése volt, miszerint az unió brüsszeli végrehajtó szerve arra utasította a magyar kormányt, követeljen vissza a Moltól 30,3 milliárd forint – 112 millió euró – öszszegű támogatást.
Eközben nem gyengült és nem erősödött érdemben tegnap a forint árfolyama. Fizetőeszközünk a térségbeli devizákkal összhangban mozgott: az eurót szerdán délután négykor 282,70 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben a délelőtt fél tízkor tartott 281,13 forint és a kedd délutáni 283,10 forint után. A térségbeli devizák befektetői megítélését tegnap a magyar és a cseh első negyedévi GDP-növekedési adat javította, amely mindkét ország esetében a gazdasági fellendülés megindulását sejteti. Piaci szakértők szerint a forint a kormány akciótervének ismeretében kikerült a reflektorfényből és visszasorolhatott a térségbeli devizák közé.

Videón a veszélyes motoros, akit csak a szerencse mentett meg a haláltól a 6-os úton