Megfogyva bár, de törve nem – hirdette egy szurkolói transzparens, pedig a magyar keret nem gyengült a múlt hetihez képest, sőt, Császár Gábor felgyógyultával inkább erősödött. További összehasonlításként kínálta magát a Veszprém Aréna és a ljubljanai Tivoli csarnok, és e tekintetben mintegy húsz évvel a szlovének előtt jártunk. Kézilabdában azonban természetesen nem, a vendégek soványka előnyük dacára nem is érték be a szimpatikus áldozat szerepével. Az odavágóhoz mérten kevésbé nyitott védekezésükhöz dinamikusabb akciók társultak, jellemző módon még Carlos Perez balkezes góljára is szükség volt ahhoz, hogy a mieink legalább a döntetlent tartsák. Bravúrok akadtak, de a kötelezőt olykor sem elöl, sem hátul nem sikerült hozni. A klubmeccseken elkényeztetett veszprémi publikum egyre zaklatottabban fogadta, hogy az ellenfél nem padlótörlőnek érkezett, legkésőbb szünetre, 13-14-nél e kellemetlen felismerésig mindenki eljutott. Harminc perc elszállt, és csapatunk egy pillanatig sem állt továbbjutásra.
Aztán így ment ez egészen az 59. perc közepéig. Ezúttal Fazekas nem brillírozott végig a kapuban, de a döntő momentumoknál helyi értékű csodákat tett, az utolsó tíz percben nem kapott gólt együttesünk. 14-19 után lőni viszont kellett, többet is, ekkor Eklemovics megragadta a zászlót, a fegyverhordozójául szegődött Nagy Kornéllal – no meg Iváncsik Gergő 12 góljával – előbb a csatát, majd a háborút is megfordította. A 28-25-ös diadal egészen valószínűtlen körülmények közepette született meg, hiszen mi így jobbára veszíteni szoktunk.
Remélhetőleg csak tegnapig. Ennek szellemében értékelt Mocsai Lajos, a válogatott szakmai igazgatója is, amikor azt mondta: „Hihetetlen erkölcsi tartásról tettünk tanúbizonyságot, cseréink beváltak, gátlásaink alól felszabadultunk, így értük el ezt az emlékezetes diadalt.”
Ami a másik fél számára persze ugyanilyen feledhetetlen bukás. A szlovén drukkerek megkövülten álltak, vagy gépies mozdulatokkal hajtogatták apróra pár perccel korábban még büszkén lengetett lobogóikat. Minden gesztusuk azt sugallta, így a legszörnyűbb veszíteni.
Mi már csak tudjuk.
Kiestek az oroszok. A kilenc európai vb-selejtezős párharc közül meglepetés az oroszok kiesése: az első felvonáson Bukarestben verték 32-28-ra Romániát, ám a csehovi visszavágón 37-32-re kikaptak, így 65-64-es összesítéssel elbuktak. A cseh–szerb összecsapás Plzenben 25-22-es hazai sikerrel zárult, de a szerbek egyet így is megőriztek négygólos előnyükből, és 49-48-cal kiharcolták a részvétel jogát. Továbbjutók még a svédországi vb-re: Dánia, Spanyolország, Ausztria, Szlovákia, Németország, Norvégia.

Jön az új KRESZ: végre szabályozzák az elektromos rollereket is