Belső háború van kialakulóban a Ferrarinál; Verstappen továbbra is pesszimista
Tovább éleződik a Forma–1-es világbajnoki harc. Imolában Max Verstappen nyert a két McLaren előtt, így 22 pontra csökkent a hátránya hét futam után. A leintést követő értékelésekből kiderült, hogy a McLarent meglepte a Red Bull tempója, míg a Ferrarinál Charles Leclerc egyre kritikusabban fogalmaz.
Lewis Hamilton nyerte a Ferrari házi csatáját Imolában Fotó: AFP/ALESSIO MORGESE
Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
Max Verstappen győzelmével zárult az idei Forma–1-es Emilia-Romagna Nagydíj imolai futama, ezzel a négyszeres világbajnok tovább zárkózott a mögötte végző két McLarenre, hátránya 22 pont az első Oscar Piastrival szemben. A Ferrari a szombati megalázó eredmények után valósággal feltámadt vasárnap, mindkét pilótája az első hatban zárt.
Max Verstappen nyert Imolában (Fotó: AFP/MARCO BERTORELLO)
A verseny végén a biztonsági autós szakasz miatt izgalmas lett a befutó, de a holland megtartotta az első helyet, amit még a rajt után, egy nagyon bátor és agresszív előzésnek köszönhetett az ausztrállal szemben. Piastri a leintést követően beismerte, hogy túlzottan könnyelmű volt az esetnél. Majd elmondta, hogy szerinte hibáztak, amikor a végén nem jött ki a frissebb gumikért – csapattársa, Lando Norris új keverékeket kapott, s így elvette tőle a második helyet.
– Jó rajt volt, de az első kanyar már nem... Max igazán későn fékezett, de én láttam, és védenem kellett volna, de nem tettem meg. Legközelebb jobban kell csinálnom. Túl korán fékeztem. De szép manőver is volt Maxtól. Ma nem hoztunk jó döntéseket, és végső soron a tempó sem volt olyan jó, mint reméltük. A biztonsági autó tökéletesen időzített Max és Lando számára, én pedig addigra már elhasználtam a kemény gumikat, ami nehézzé tette az újraindítást. Próbáltam tartani magam, de nem volt elég tapadásom – mondta Piastri.
A másik McLarenes, Norris a negyedik helyről jött fel a dobogó második fokára, ugyanakkor némiképp meglepte a Red Bull és Verstappen tempója. Szerinte a győzelem vasárnap nem volt realitás számukra.
– Úgy gondoltam, ez lehet az elérhető legjobb eredmény ma, csak talán arra nem számítottam, hogy a Red Bull ennyire gyors lesz. Elégedett vagyok a második hellyel a negyedikről indulva, jó verseny volt. Max túl gyors volt ma. A versenytempónk általában jobb szokott lenni, nem számítottunk arra, hogy gyengék lesznek, csak kicsivel talán gyorsabbak voltak, a fejlesztések közrejátszhattak.
Hiába az idei második győzelme, Verstappen nem hiszi, hogy innentől ő lesz a vb-cím első számú esélyese. A holland elmondta, azokon a pályákon, ahol rengeteg a gyors kanyar – Imola ilyen volt – ott jó helyzetben vannak. A következő hétvégén Monacóba utazik a mezőny, az viszont teljesen más karakterisztikájú pálya.
Túl sok rossz futamunk volt, hogy egy jó után fordulatról beszéljünk. Csak dolgoznunk kell tovább. Mindenesetre ez a hétvége nagyon ígéretes volt számunkra. Szeretek Monacóban vezetni, de nem hinném, hogy ez lesz a legerősebb pályánk ezzel az autóval. Utána Barcelona jön, ahol sok a gyors kanyar, ami nagyszerű.
A pocsék szombati időmérő után mentette a Ferrari, amit lehetett. Lewis Hamilton talán az idényben először villantott, a negyedik helyen élt célba, míg csapattársa, Charles Leclerc az utolsó körös csaták nyomán hatodik lett. A monacói azonban abszolút nem volt elégedett, szerinte az nem elfogadható, hogy a Ferrarival a 11. helyről kell nekivágnia a versenynek. Noha a biztonsági autós fázisig feljött a negyedik pozícióba, a csapat őt nem hozta ki, csak Hamiltont, így nemcsak a brit, hanem a williamses Alexander Albon is megelőzte a végén.
– Nagyon bosszús voltam a biztonsági autók miatt. Az első teljesen rosszkor jött a stratégiám szempontjából, a második borzalmas volt, mert nem tudtam kihasználni, mivel nem maradt már gumim. Frusztráló nap volt, de ez van. Mindig bosszantó lesz, ha a negyedik-ötödik-hatodik helyekért harcolsz. Tudom, már eleve érzem, hogy frusztráltan vezetek. Zavaró – mondta Leclerc. A monacói hozzátette, hatalmas csoda kéne, hogy a hazai versenyén valami maradandót alkosson.
Charles Leclerc a hatodik hely ellenére nem volt elégedett a Ferrari tempójával (Fotó: NurPhoto/ALESSIO MORGESE)
Hamilton viszont nagyon boldog volt, s egyből Michael Schumacher ferraris sikerei jutottak eszébe meglátva a rengeteg olasz szurkolót – a német hétszer nyert vb-t az olaszokkal.
A mai versenyzőparádét már nagyon vártam. Sokat csináltam már, de most fogtam a telefonomat, és lefilmeztem, mert annyi vöröset láttam. Egy vörös tenger volt! Nagyon sok ember, akik szeretik ezt a csapatot, és összekapcsolódtam velük. Eszembe juttatták az időt, amikor Michael (Schumacher) versenyzett itt, azt, hogy mennyire szerették egymást. Még nem osztozhatok olyan sikerekben velük, de meg fogjuk csinálni!
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.