Nyolc megyében még mindig vészhelyzet van érvényben a folyók áradása miatt. Az ország tizenkét megyéjének 265 településén, több mint 23 ezren védekeznek az ár ellen. Orbán Viktor miniszterelnök hétezer embert rendelt a Hernád mentére az árvíz elleni védekezésre a büntetés-végrehajtástól, a rendőrségtől és a katonaságtól.
Az észak-magyarországi folyókon, így az Ipolyon, a Sajón, a Bódván és a Ronyván megkezdődött a lassú apadás, négy település még megközelíthetetlen. A Hernád továbbra is árad, tetőzését hétfőre várják, így a folyó Sajó-torkolatánál, valamint utóbbi folyó Tisza-torkolatánál további vízszintemelkedés várható. A Tisza középső szakaszán felkészültek az áradásra, Szolnokon minden idők harmadik legmagasabb szintjére számítanak.
Az országban már 3200-nál is több ember kényszerült otthona elhagyására az árvíz miatt. A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Felsőzsolcán közel ezer embert kellett kitelepíteni, mert a Sajó az egész várost elöntötte. A megye számos településén a megáradt folyók vályogházakat romboltak le, több helyen nincs ivóvíz, akadozik az áramszolgáltatás. Miskolcon áruházakat öntött el a Sajó, ahol megjelentek a fosztogatók. Több településen is hiányt szenvednek takaróból, összecsukható ágyakból, ivóvízből, élelmiszerből. Számos út járhatatlan, és sok vasútvonalon nincs vagy akadozik a közlekedés.
A Duna több szakaszán harmadfokú árvízkészültség van érvényben, így a Dunakanyarban és Budapesten is. A fővárosban a Római-parton és a Margitszigeten homokzsákokból építettek nyúlgátakat.
Kétszázhúszezer hektárnyi területet borít belvíz az országban, noha több mint ezren szivattyúzzák folyamatosan a vizet a földekről. Szakemberek szerint százmilliárd forintnál is többre tehető a mezőgazdasági ágazatokat ért kár. Ötvenezer hektárnyi őszi búza vetésterülete van víz alatt.
Részletek a 2. és a 3. oldalon

Több forrás jut jövőre a nemzetbiztonsági szolgálatokra