Csak a Richter állta a sarat

Együtt mozgott a régiós indexekkel tegnap a magyar tőzsde mutatója. A BUX 235,90 pontos, 1,13 százalékos csökkenéssel, 20 645,97 ponton zárt. A részvénypiac forgalma 23,5 milliárd forint volt, a vezető részvények közül egyedül a Richter tudott ellenállni a mélység hívásának.

Munkatársunktól
2010. 07. 09. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagyon rossz hangulat lengte be tegnap a világ tőzsdéit, és ez alól Budapest sem lehetett kivétel. A kereskedők már a nap elején egyetértettek abban, hogy lefelé veszi az irányt a BUX. A nap végén feljegyzett mínusz 1,13 százalék nem okozott meglepetést, ez a szám belesimul a nemzetközi trendbe. Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank Zrt. üzletkötője a távirati irodának elmondta: szinte minden nagyobb részvény gyengült, de az OTP különösen rossz napot fogott ki, és még az átlagnál is gyengébben szerepelt. A bankpapír esésének oka a tervezett bankadó mellett a befektetői bizalom hiánya volt – közölte az üzletkötő. Jelentősen csökkent az amerikai Conference Board gazdaságkutató intézet júniusi fogyasztói bizalmi mutatója is, egyebek között ez is alátámasztja a rossz piaci hangulatot, így a következő napokban sem lehet számottevő emelkedésre számítani – vélekedett Ballai Zoltán. A kelet-közép-európai tőzsdeindexek is a BUX-hoz hasonló tartományokban mozogtak – fűzte hozzá.
Králik István, a KBC Securities üzletkötője szerint délután az Egyesült Államokból érkezett, a vártnál rosszabb bizalmiindex-adat nem befolyásolta számottevően a budapesti kereskedést, sőt a nap végére kissé felfelé korrigált a BUX. A Mol 90 forinttal, 0,47 százalékkal, 18 880 forintra csökkent, 2,1 milliárd forintos forgalom mellett. Az OTP-részvények ára 159 forinttal, 3,37 százalékkal, 4560 forintra esett, a bankpapír forgalma 17,7 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 0,62 százalékkal, 644 forintra gyengült, forgalma 788,7 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 35 forinttal, 0,08 százalékkal, 41 440 forintra erősödött, a részvények forgalma 2,1 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény ugyanakkor nem tudta követni a Richtert, az Egis árfolyama 126,6 millió forintos forgalomban 300 forinttal, 1,57 százalékkal, 18 750 forintra csökkent.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.