Még nem emelkedett jogerőre annak az országos kereskedelmi cégnek az építési engedélye, amely Miskolc határában, a Sajó árterében építené meg legújabb áruházát. Az Észak-magyarországi Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság június 9-én adta ki az ártéri építkezés engedélyét, amelyet a miskolci helyhatóság építési osztálya hagyott jóvá július 9-én. Egy 2006-os rendelet megengedi az ártéri építkezést. Illés Zoltán, a Vidékfejlesztési Minisztérium környezetvédelmi államtitkára szerint azonban ezt nem lehet folytatni a természet- és környezetvédelem fontossága és jelentősége miatt. Főleg nem a Kárpát-medencében. Következésképpen egy készülő új rendelet bezárja azokat a kiskapukat, amelyeket az MSZP tett átjárhatóvá, s most nem a miskolciak, hanem az építési ügyletektől teljesen független felsőzsolcaiak isszák meg a levét a magántőke terjeszkedésének – a szó szoros és átvitt értelmében egyaránt.
A fideszes politikus egy szombati felsőzsolcai fórumon nem hagyott kétséget afelől, hogy meneszti az Észak-magyarországi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség vezetőjét, miként korábban az országos főfelügyelőség vezetőjét is eltávolította. Úgy fogalmazott: személyi következménye lesz annak, hogy a társaság megkapta az engedélyt az építkezésre. Az államtitkár a beruházótól ugyanakkor önmérsékletet kért, vagyis azt, hogy maguktól állítsák le az építkezést, ellenkező esetben a miskolci önkormányzat építésügyi hatóságához fordul, és elvárja, hogy az vonja vissza az engedélyt. Ha ezt nem teszi meg, akkor jogi lépéseket helyezett kilátásba.
Illés Zoltán emlékeztetett arra, hogy két törvényjavaslat beterjesztésére készül. Az egyik szerint ha a folyók árvízi nagymedrében ipari vagy kereskedelmi létesítmény épül, akkor kötelező biztosítást kötniük az ezeket működtető cégeknek. A javaslat szerint ez a biztosítás lenne az alapja bármilyen árvízi kár kifizetésének. – Ha így nem éri meg a vállalkozásoknak, akkor csukjanak be – hangoztatta az államtitkár. A másik javaslata az, hogy egy 2006-os kormányrendeletből töröljék azt a passzust, amely arról szól, hogy az önkormányzat saját hatáskörében, saját rendezési tervében kiadhat építési engedélyt ilyen létesítményekre – mondta. Közölte, most vizsgálják a szakemberek annak a jogi lehetőségét, hogy miképp lehetne lebontatni azokat az áruházakat, ingatlanokat, amelyek nagyvízi mederbe épültek. – Hiába mondja azt a beruházó, hogy megkapta az engedélyt, jogszerűen járt el, kezdeményezem az illetékes önkormányzatnál az építkezési és használatbavételi engedély visszavonását (…) A végső cél e létesítmények lebontása, és nemcsak Felsőzsolcán, hanem mindenütt, ahol nagyvízi mederben építkeztek – tette hozzá.

Szegeden dolgozik a Hollandiából hazatért kardiológus professzor, aki robotsebészettel fejlesztene