Egy állandó és két időszaki kiállítás debütált a Bajor Gizi Színészmúzeumban a múzeumok éjszakáján. Emlékszobát kapott egykori otthona földszintjén a névadó színművésznő és a múzeum alapítója, Gobbi Hilda. A kortárs színházi történéseknek pedig két új kiállítást is szentel a múzeum.
Szép ház, nagy park közepén – így képzelte el vándorszínész éveiben Déryné azt a „színészrezervátumot”, ahol együtt lehetnének a művészek, amikor nem a színházban vannak. Bajor Gizi egykori villájában most valóban együtt vannak azok a nagyságok, akik számára végleg legördült a függöny. Az ide vezető rögös utat dokumentálja a múzeum új állandó kiállítása, amely Bajor Gizinek, a ház egykori úrnőjének és színészkollégájának, a múzeumot alapító Gobbi Hildának szeretne emléket állítani. A Bajor Gizit ábrázoló festményeket, fotókat és a színésznő személyes tárgyait, bútorait felvonultató tárlaton a múzeum hatvanéves történetét is végigkövethetjük a kiállított fényképeken és maketteken, ezenkívül a múzeum számítógépes adatbázisa és a film-, illetve hangfelvételek is a látogatók rendelkezésére állnak.
Szintén első ízben láthatja a közönség az Alaktalanul címmel kiállított Krétakör-jelmezgyűjteményt. Annak ellenére, hogy a jelmez önmagában is komoly művészi értéket képviselhet, ezeket az alkotásokat nagyon nehéz, gyakran nem is lehetséges megmenteni az utókor számára: az éveken át játszott darabok jelmezei elhasználódnak, a lefutott előadásokét pedig általában átalakítják, feldolgozzák a színházak – mondta el Németh Éva, a múzeum munkatársa. Ezért is kivételes szerencse, hogy a Krétakör Színház három darabjának a jelmezei a múzeum birtokába jutottak. A Peer Gynt és a Bánk bán Benedek Mari által tervezett jelmezei és Nagy Fruzsinának a Pestiesti című előadáshoz készített kreációi önmagukban is izgalmas alkotások.
A harmadik, szintén időszaki kiállítás az idén tízéves Pécsi Országos Színházi Találkozó történetét követi végig tablók, jelmezek, díszletmakettek bemutatásával, felhasználva az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet gyűjteményét. A tablók elsősorban a legjobb előadás címet elnyert darabok plakátjaival és előadásfotóival idézik vissza az elmúlt tíz év emlékezetes színházi pillanatait, és a legjobb hazai és határon túli előadások jelmezei közül is láthatunk néhányat a kiállításon.

Nem segít a vészfékezés: így működik a traffipax Magyarországon