A háromévenkénti Pécsi Nemzetközi Felnőttbábfesztivál egyik különlegességét „felnőtt” jellege adja, mert gyakran a bábszínházat csak gyerekműfajnak tekintik. A szervezők a világ több fesztiválközpontjával állnak kapcsolatban: Magdeburg, Bielso-Biala, Charleville-Meziéres, Lahora, Gent, Chrudim… A fesztivál komoly segítséget jelentett és jelent most is a hazai bábművészetnek a nemzetközi bábos élet megismerésében, valamint bemutatkozási lehetőséget a külföldi szakemberek és impresszáriók előtt. A fesztivál rangját emeli az elismert nemzetközi szakemberekből álló zsűri jelenléte és díjai.
A Pécsi Nemzetközi Felnőttbábfesztivál történetének egyik leggazdagabb, legváltozatosabb műsorát kínálja az érdeklődőknek: a 6 díszelőadás között lesz kuriózumnak számító vízi bábszínház Vietnamból és mai modern produkció is. A felnőttbábfesztiválon díszvendégként meghívott előadások mellé dr. Kékesi Kun Árpád, a Károli Gáspár Református Egyetem színháztudományi tanszékének vezetője választotta a versenyprogramba a felnőtteknek szóló előadásokat: a versenyprogramban 14 előadás közül 6 külföldi és 8 magyar társulat verseng a díjakért.
A felnőttbábfesztivál a pécsi utcákra is életet visz: a szabadtéri vásári előadások az európai tradicionális bábjátékból adnak különleges ízelítőt: a nemzetközi vásári bábjátékosok találkozóján a legjobb hazai „Vitéz László” előadások mellett a közönség láthatja a török Karagöz, az angol Punch és az olasz Pulcinella történeteit is nagyrészt szabadtéri, utcai helyszíneken. A meghívott szabadtéri, utcai előadások mellett bábkiállítások, szakmai beszélgetések, workshopok is találhatók a programban. A felnőttbábfesztivál keretében több érdekes kiállítás jön létre a Pécsi Kisgalériában, de lesz Indonéz bábkiállítás is.
A felnőttbábfesztivál gazdag szakmai programokban is, így sor kerül majd Cengiz Özek bábbemutatójára, aki a török hagyományos árnyjáték technikáját demonstrálja, valamint az Oszakai Nemzeti Bunraku Színház a japán hagyományos bábtechnikát mutatja meg. A fesztivál ideje alatt szakmai beszélgetések zajlanak majd a Pécsi Művészetek és Irodalom Házában délelőttönként, ahol az előző nap látott előadásokat értékelik, illetve vitákat folytatnak a bábművészet jelenlegi helyzetéről.
A Pécsi Nemzetközi Felnőttbábfesztivál utolsó előadása augusztus 28-án a Kossuth-díjas Kemény Henrik Vitéz Lászlója lesz. Vitéz László alakja a közép-európai marionettfigurák hagyományából vált hungarikummá. Bizton számíthatunk Vitéz Lászlóra ez alkalommal is, jól bevált fegyverével, a palacsintasütővel elpáholja majd az ördög fenekét.

Tornóczky Anita nem titkolja, ennyit szedett fel várandóssága alatt