Rendkívül sok erőfeszítést kell tenni a káros érzelmi berögződések ellen, különben ezt a törekvést nem koronázza siker, s a cél elérése érdekében belső biztatásra is szükség van. Egyebek mellett erről szólt szombat este a Papp László sportarénában összegyűlt több mint tizenegyezer érdeklődő előtt elmondott tanításában az idén 75 éves dalai láma. A távirati iroda tudósítása szerint a Tendzin Gyaco néven született tibeti vallási vezető kitért arra, hogy saját helyzetünk elemzésével meg kell találni a szenvedés okát, ehhez pedig támaszkodni kell szellemi intellektusunkra, ami által megszüntethetjük a szenvedések okát, a tudatlanságot. Elmondása szerint a buddhizmus négy nemes igazságot ismer: a szenvedés igazságát, a szenvedés okának igazságát, a szenvedés megszüntetésének igazságát és azt, hogy ez utóbbihoz egy úton lehet elérkezni.
Az általa okozatiság törvényeként említett elv alapján hangsúlyozta: belátható a kölcsönös függőség a világban, ugyanis minden jelenség időleges, például a virágok is elszáradnak, de a létezés módja is másodpercről másodpercre változik. Minden jelenségnek van oka, ám ezek az okok sem állandók. Az okozatiság törvényéből vezette le a „függő keletkezés” törvényét, ami magyarázata szerint azt jelenti, hogy minden jelenség visszavezethető okokra, amelyeknek szintén vannak okaik, és ezt a folyamatot a végtelenségig lehet folytatni. Tanítása szerint ez azt jelenti, hogy a jelenségek kezdet nélküliek a világban, az ok és az okozat egymás nélkül nem léteznek, s az okot nem tekinthetjük az okozattal szemben elsődlegesnek, a kettő egymástól kölcsönösen függ. Mint mondta, minden, ami boldogsággal tölti el az embert, más érző lénytől származik, ezért az embernek minden érző lényt szolgálnia kell, sőt a rossz szándékú embereket is meg kell óvni saját tevékenységük negatív következményeitől.
A Fővárosi Közgyűlés egyhangú döntése alapján Demszky Gábor főpolgármester szombaton Budapest díszpolgárává avatta a dalai lámát. A vallási vezető pénteken érkezett Magyarországra, ma délelőtt ellátogat a Parlamentbe az Országgyűlés Magyar–Tibeti Baráti Társasága és az LMP meghívására. Tendzin Gyaco találkozik Tőkés Lászlóval, az Európai Parlament alelnökével, és ellátogat a budapesti Közép-európai Egyetemre is.

Meglepő fordulat a a Huszti ikrek ügyében, megszólalt a szakértő