Nincs köze Császár Mihály egykori csepeli rendőrkapitánynak a kerületben elkövetett kettős emberöléshez, ugyanis az ügyészség megszüntette a nyomozást a bűnpártolás gyanúja miatt indult büntetőügyben. Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője lapunknak elmondta, hogy a nyomozás adatai alapján nem merült fel bűncselekmény gyanúja. A hatóság korábban azt vizsgálta, hogy az egykori csepeli rendőrkapitányt terheli-e felelősség amiatt, hogy az iskola igazgatója, Takács József – aki utóbb gyilkosság áldozata lett – a vérengzés napján feljelentést készült tenni az iskolában történt visszaélések miatt a csepeli rendőrkapitányságon, ám ez meghiúsult. A Budapesti Nyomozó Ügyészség azonban tovább nyomoz csalás gyanúja miatt a volt csepeli rendőrkapitány lakáshoz jutásával kapcsolatban. Ebben az ügyben a helyi Fidesz tett feljelentést, mert véleménye szerint Császár Mihály áron alul, hárommillió forintért jutott önkormányzati bérlakáshoz. Az ügyben a nyomozó ügyészség nem hallgatott ki senkit gyanúsítottként, a nyomozati határidőt december 3-ig hosszabbították meg. A csepeli lakásügyekre a gyilkosságok után terelődött a figyelem.
A Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában 2009. január 7-én megölték az intézmény igazgatóját és helyettesét. A rendőrség két embert vett őrizetbe: a bűncselekmény során megsérült gondnokot, K. Tamást és a gazdasági igazgatót, Deme Gábort, aki a kerületi önkormányzat pénzügyi bizottságának MSZP-s tagja volt, ám azóta lemondott tisztségéről. A hatóság a csepeli kettős gyilkosság ügyében emberölés és gazdasági bűncselekmények miatt is vizsgálódott. Ez utóbbi bűncselekmények miatt a napokban emelt vádat a XX., XXI. és XXIII. kerületi ügyészség.
– Deme Gábort, illetve élettársát, K. Ildikót jelentős értékre, folytatólagosan, bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett sikkasztással és magánokirat-hamisítással vádolja az ügyészég – mondta lapunknak Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője. Hozzátette: a csepeli iskolát fenntartó alapítvány pénztárából Deme és K. Ildikó 6,5 millió forintot tulajdonított el. A vádlottak fiktív számlákat is befogadtak, és az alapítvány-házipénztárból rendszeresen vettek fel kisebb-nagyobb összegeket.

Kemény üzenetet küldött Gyurcsány volt felesége, szorul a hurok Magyar körül