A világban minden rezgés

Hegyi Zoltán
2011. 05. 11. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tavaly vettem egy tibeti hangtálat, kipróbálás után a számomra legszebb hangút. Nánditól vettem, mert ő a legjobb tibeti díler a vármegyében és beszélgetni is jó vele. Ezt már tudtam régebbről, mert vagy egy évtizede egy terepjáró-találkozón, egy sikertelen átkelési kísérlet után vagy félórát ültem vele orral lefelé egy mocsárban. Mint Luke és Yoda.
Hazavittem a tálat, ami aztán egy hétig meg sem szólalt, hiába nyaggattam a dörzsöléses, körözéses módszerrel. Ütésre persze jól reagált, de ezért még nem tart hangtálat az ember. Az ilyesmi nem tesz jót az önbecsülésnek, napokon keresztül marcangoltam magam, kerestem a hibát, arra a következtetésre jutottam, hogy bizonyára nem vagyok rá méltó és alkalmas, majd jött a felmentő ötlet: tévedés volt, ez nem az én tálam. Vasárnap lógó orral visszavittem Nándinak, és kellően bánatos arccal közöltem vele a rossz hírt, persze úgy, hogy egy kis misztikum borítsa a bénázást. Meg sem szólal – mondtam – alighanem nem az enyém. Dehogynem – válaszolta – viszont baromi rosszul tartod a tenyeredet. Egy centin múlott. A tál azóta is gyönyörűen énekel. Ennek a történetnek az a tanulsága, hogy a nyitott szív és elme a megszerzett tudással és gyakorlással együtt működik. Így jön létre a harmónia, ami olyan egyensúly, ahol minden változik, de a rend megmarad. Egyszer egy végtelenül kedves, arisztokratikus hölgy, akit egy ponyvaregényben nyilván nagyviláginak neveztek volna, annál is inkább, mert egy nagykövet felesége volt, asztaltársaságunkban odafordult a minimum kettős létezésű Schéner Misihez (akinek csodálatos festményeit Jakab Mihály név alatt lehet megtalálni), és így szólt hozzá: – Magának gyönyörű az aurája. – Igen nagyságos aszszonyom – felelte szemöldökét felvonva Mihály, a halak nagy barátja, akinek bolgár gyártmányú matróztrikóján akkorra már egy vörösborfolt is megjelent jelzésszerűen, noha kizárólag fehéret fogyasztott – és azt fogjuk most elinni. Igaza lett, megtettük. De ez is rezgés volt, méghozzá szintén jó, amihez kitűnő borok segítették hozzá a látszólag véletlenül összekerült embereket. A világban minden rezgés. A zene, a szavak, a nevetés, az ősi tudás és a kvantumfizika. Férfi és nő, magzat és anya kapcsolata, a barátság, a szerelem. Nem lettem hangterapeuta, vagy csak nem tudok róla, de szívesen szólaltatom meg a hangtálat a veteményesben, bizonyára örülnek neki a palánták. Egy barátnőm pincészetében Mozart szól a boroknak. Nem is tapasztaltam még hasonló juhfarkot. Azóta vettem egy tingshát is, rossz atmoszférájú, elhasználódott tereket lehet vele tisztítani. Valaha a lámák úgy hívták vissza meditációból a tanítványaikat, hogy a válluk mellett bambuszpálcával megütögették a tingshát, jelezve, hogy térjenek vissza a fizikai világba. Ezt Bálint Györgyi Tibeti hangtálak és egészségmegőrzés című remek könyvéből tudom. És azt is, hogy jelentős ázsiai nagyvállalatoknál senki nem nézi hülyének a menedzsert, aki döntései előtt megszólaltat egy éneklő edényt. Az eredmény ismert.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.