Az MSZP-sek hisznek Gyurcsány Ferencnek

Továbbra is mártírszerepben tetszelgett és koncepciós perekről beszélt Gyurcsány Ferenc az MSZP hét végi választmányi ülésén annak kapcsán, hogy gyanúsítottként hallgatná ki az ügyészség a sukorói kaszinóberuházással összefüggésben. A választmány egyhangú állásfoglalásban mondta ki, hisznek a bukott miniszterelnök ártatlanságában.

Török László
2011. 05. 11. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Baleset. Villanyoszlopnak ütközött Audijával Veres János MSZP-s képviselő a Szabolcs megyei Nyírgyulajban szombat délután. A politikus nem sérült meg, s egyedül utazott. A TV2-nek úgy nyilatkozott, a szemből jövő sávból egy autó túl közel húzódott a sávjához, elrántotta a kormányt, de a frissen nyírt füvön megcsúszott.. Ittasság gyanúja nem merült fel, Veres lemondott mentelmi jogáról. (MTI) fotó: MTI/Taipusz Attila


Gyurcsány Ferenc szerint a kormányfő börtönbe akarja juttatni, de ő megvédi magát a bíróság előtt, ha arra kerül a sor. A szocialista politikus ezt az MSZP választmányi ülése előtt közölte. Leszögezte azt is, ha a parlament felfüggeszti mentelmi jogát, s meggyanúsítják, nyilvánosságra hozza a személyével kapcsolatos nyomozati iratokat. Lapunk úgy tudja, több tanú és gyanúsított vallomása, továbbá az ügyben keletkezett okirati bizonyítékok alapján hallgatnák ki Gyurcsányt. Simon Gábor választmányi elnök azt mondta, „az ártatlanság vélelmén túl is” hisznek a volt kormányfő ártatlanságában. A testület állásfoglalása szerint a Fidesz maga alá gyűri az igazságszolgáltatást, s adminisztratív eszközöket felhasználva akar leszámolni politikai ellenfeleivel. – Az MSZP szolidáris az alaptalanul meggyanúsítottakkal, támogatja a már folyamatban lévő és várható koncepciós perek érintettjeit – jelentette ki Simon, a „negyvenes-ötvenes éveket idéző” eljárások leállítására szólítva fel a Fideszt. A politikus nem nevesítette, mely eljárásokat tekintik koncepciósnak, s nem kommentálta azt az újságírói észrevételt sem, hogy Gyurcsány ellen Schiffer András, az LMP jelenlegi frakcióvezetője tett feljelentést 2009 októberében.
A választmány egyébként nem foglalkozott érdemben a Gyurcsány vezette Demokratikus Koalíció Platform pártszavazásra vonatkozó kezdeményezésével. Ennek célja, hogy a szocialista tisztségviselőket közvetlenül a tagság válassza (jelenleg ez küldötteken keresztül történik), s a pártvezetők vagyoni helyzete legyen átlátható, csakúgy, mint a párt gazdálkodása. Gyurcsány ezen javaslatait korábban az MSZP vezetése és több meghatározó politikusa is élesen bírálta. Botka László a Népszabadságnak úgy nyilatkozott, hisz az ember fejlődőképességében, s bízik benne, hogy Gyurcsány Ferenc is képes a megújulásra. A szegedi polgármester szerint a volt pártelnöknek nem május 1-je előtt kellett volna előállnia ötletével.
Simon Gábor választmányi elnök kitért arra is, hogy az állami támogatás csökkenése miatt a szocialista pártnak – amely a múlt évet csaknem félmilliárd forintos veszteséggel zárta – a tavalyi támogatásnál 300 millió forinttal kevesebből kell az idén gazdálkodnia.

Chartafélelem. Magát demokratának valló parlamenti képviselő nem járulhat hozzá szavazatával a politikai ellenfél büntetőjogi eszközökkel való kiszorításához, csak nemmel szavazhat – írta közleményében a Magyar Demokratikus Charta. Szerintük aki másképp cselekszik, az az új önkényuralmat szolgálja. Úgy látják, az új alkotmánnyal kiküszöbölték a teljhatalom jogállami korlátait, s a negyvenes évekhez hasonló koncepciós perek jöhetnek. (MN)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.