A pécsi közgyűlés elé került előterjesztés szerint a hangversenyterem működésének célja, hogy a város meghatározó művészeti központként egy kulturális branddé formálódjon az intézmény, amelynek üzemeltetését a Zsolnay Örökség Kezelő Nonprofit (ZSÖK) Kft. látja el, rezidenszenekarként pedig a Pannon Filharmonikusok működik a házban. A többek között a Művészetek Palotája tapasztalatait figyelembe véve készült pécsi kódex szerint elsősorban a Pannon Filharmonikusok töltik meg majd a házat – a zenekarnak 51 koncertnap jutott az éves programnaptárban. A Pécsi Kulturális Központ 28 napon „veheti birtokba” az épületet, szervezhet művészeti eseményeket, további 31 napon pedig a ZSÖK Kft. rendezhet kulturális programokat.
A további 100 napon bérbe adják a létesítményt többek között konferenciák megrendezésére, illetve további tíz napot biztosítanak majd a városi civil szervezeteknek, az általuk szervezendő programokat egy későbbiekben kiírandó pályázat alapján választják majd ki.
A dokumentum szerint három hónapon belül nem léphet fel ugyanaz a művész, s nem mutathatják be ugyanazt a koncepciót sem a Kodály Központban, amely feltételtől csak kivételes esetekben lehet eltérni.
Valószínű azonban, hogy a Kodály Központ nemzeti fenntartásba vételének folyamata átírja majd ezt az elképzelést, de a pécsiek szándékai szerint a városi kulturális szerepvállalás az átadás-átvétel után is hangsúlyos marad.
Menczer Tamás: Óvakodj a liberálistól!