A csehovi dramaturgia szerint rendezték meg a napokban a Műcsarnokban a szeptember 3. és november 13. között sorra kerülő „Sírba visztek” – A Bizottság a Műcsarnokba megy című kiállítás sajtótájékoztatóját. Csehov szerint ugyanis, ha a színpadon a darab kezdetén egy puska látható, akkor annak a darab végére el kell sülnie. A sajtótájékoztató elején a fekete terítővel letakart asztalon egy kisméretű fedeles piros fazék volt látható, amelyről a tájékoztató végére kiderült, hogy igen nagyot képes szólni. A nyolcvanas évek hazai ellenkultúrájának egyik jelképévé vált zenekar hatalomhoz való viszonyát jól érzékelteti az a fénykép, amely egy hosszú asztal és az asztal közepére helyezett piros lábas mögött ülve ábrázolja az együttes tagjait fehér ingben, fekete öltönyben, fekete nyakkendőben. „Mi vagyunk a Bizottság! Mi mondjuk meg, hogy mi a jó!” – így kommentálták az akciót, amelyről az együttes 1980-ban a nevét kapta, s hogy a hatalomnak címzett üzenet iróniája még élesebb legyen, a név elé odatették az A. E. rövidítést is, amely Albert Einstein nevéből származott.
Hogy hogyan lehet látványos, nagyszabású kiállításon felidézni a zenekar működésének alig fél évtizedes történetét, arról újabb, de nem teljesen váratlan fordulatként a sajtótájékoztatón a Műcsarnok vezetőin, a tárlat kurátorain (Gulyás Gáboron és Készman Józsefen kívül) három idősebb, fehér ingbe, fekete öltönybe és nyakkendőbe öltözött úr (az együttes képzőművész tagjai) cserélt gondolatot a hosszú asztal mögött: efZámbó István, aki „építő hangnemben” csatlakozott az előtte szólóhoz, feLugossy László, aki úgy lelassította beszédtempóját, hogy már-már a nyolcvanas évek illetékes elvtársainak a modorát idézte és Wahorn András, aki egy levetített filmrészleten a zenekar egyik leghíresebb, Már megint itt van a szerelem kezdetű dalát énekelte, most viszont egy egyszemélyes performansz előadójaként hosszú, hangos sírásba kezdett.
Mindez nem ígér mást, mint azt, hogy a szeptember 3-án nyíló tárlat nem hagyományos műtörténeti kiállítás lesz és nem is retrótárlat, hanem olyan bemutató, amely azt bizonyítja, hogy a Bizottság története túlmutat önmagán és túlmutat a korszakon is – hogy az együttes tagjai által képviselt művészeti aktivitás ma olyan erőteljes esztétikai hatást vált ki, mint negyedszázaddal ezelőtt. A régi művek mellett újakat is kiállítanak, a Műcsarnok kiadja a Jégkrémbalett című filmet DVD-n, a tárlat létrejöttét pedig az alkotók önálló filmben dolgozzák fel.
Több mint 10 km-es a dugó az M1-esen