Ma döntenek Paczolay Péterről

A döntések napja lesz a mai az Országgyűlésben, összesen csaknem tucatnyi javaslatról határoznak a képviselők. A Ház dönt az Alkotmánybíróság elnökének személyéről is. Az egyetlen jelölt a posztra Paczolay Péter, aki jelenleg is a taláros testület vezetője.

Munkatársunktól
2011. 07. 13. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A képviselők ma döntenek az egyes eljárási és az igazságszolgáltatást érintő egyéb törvények módosításáról. Ennek értelmében a kiemelt ügyekben az eddigi 72 helyett 120 órán át, vagyis öt napig tarthat az őrizetbe vétel. Változás az is, hogy a konkrét ügy körülményei alapján az ügyész dönthet úgy, hogy az őrizetbe vett személy az első 24 órában nem találkozhat védőjével. Az eredeti javaslat még kétnapos eltiltást javasolt, ez a fideszes Cser-Palkovics András módosító indítványa nyomán „szelídült” egy napra.
Az Országgyűlés dönt az Alkotmánybíróság következő elnökének személyéről is. Nagy meglepetésre nem kell számítani, ugyanis a Tisztelt Ház illetékes bizottsága – amelyben az összes párt képviselteti magát – ellenszavazat nélkül (a két jobbikos tag tartózkodásával) emelte jelöltté Paczolay Pétert, aki jelenleg is vezeti a taláros testületet.
Döntés születhet az Országos Érdekegyeztető Tanács helyébe is lépő Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács felállításáról szóló törvényjavaslatról, továbbá az egyes közlekedési tárgyú, valamint a helyi önkormányzatok adósságrendezési eljárásával öszszefüggő jogszabályok módosításáról. Szintén zárószavazás várható az egyes agrár- és környezetvédelmi tárgyú törvények változtatásáról, illetve az egyházi törvénytervezethez benyújtott módosító javaslatokról hozhatnak döntést.
Kiemelkedő fontosságú rendezvény napja lehet július 22-e, ha a parlament elfogadja az erre vonatkozó indítványt: e napon ünnepelhetjük a nándorfehérvári diadalt; Hunyadi János csapatai 1456-ban győzték le a török sereget. Az Országgyűlés a javaslat elfogadásával kimondaná, hogy „ez a nap nem csupán a nemzetnek, hanem a keresztény Európának és a mai keresztény világ öszszességének az emléknapja. Ez a nap a hazafiságnak, önfeláldozásnak, emberi helytállásnak, az európaiságnak, európai összefogásnak és a kereszténységnek máig élő példaképe.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.