A titkos voksolás során a képviselők Balsai István fideszes országgyűlési képviselőre, Pokol Béla egyetemi tanárra, Szalay Péter ügyvédre, Szívós Máriára, a Fővárosi Bíróság tanácselnökére és Dienes-Oehm Egon korábbi nagykövetre, nemzetközi magánjogászra szavazhattak. Az MSZP és az LMP az összes aspiránst elutasította, a Jobbik Pokol Bélát támogatta. A Fidesz-frakció egyhangúlag úgy döntött, hogy továbbra is Paczolay Pétert támogatja a bírói testület elnöki posztján.
A büntetőeljárási törvényhez benyújtott módosító indítványok közül a parlament többsége azt a fideszes indítványt támogatta, amely szerint 48 helyett 24 óráig lehet megtiltani a kiemelt ügyek gyanúsítottjainak, hogy védőjükkel találkozzanak.
– A magyar kormány nem elméleti recepteket kínált Európának, hanem az ország megújításával gyakorlati példát mutatott a kontinensnek – mondta Orbán Viktor a parlamentben. Hazánk lassan lezáruló uniós elnökségi fél évét értékelve a miniszterelnök kiemelte, hogy Magyarország teljesítményét kivétel nélkül minden tagállam vezetője kiválónak minősítette. – Kína sikerének egyik legfontosabb oka, hogy gazdasági teljesítménye mögött „munkafedezet” van, nem pedig spekuláció – erről is beszélt a kormányfő napirend előtt. Kifejtette, az ázsiai ország miniszterelnökével aláírt megállapodások nem növelik az államadósságot, de nyomukban munkahelyeket hozhatnak létre. Főpályaudvart építenének Budapest-Ferencvárosban a kínaiak, cserében megkapnák a Keleti, a Nyugati és a Déli pályaudvart – e régi terv felmelegítéséről terjedtek el híresztelések szakmai körökben a távol-keleti óriás miniszterelnökének hét végi látogatása után. Az LMP mellett a fideszes politikusokat tömörítő Szabadság Kör is tiltakozott a Ven Csia-pao kínai kormányfő látogatása idején történt hatósági intézkedések miatt.
Részletek a 3., a 9. és a 11. oldalon
Kényszerleszállást hajtott végre egy repülőgép a köd miatt Budapesten