Az egri kórház dolgozói elutasítják a HospInvestet

Elutasítják a HospInvest Zrt. pályázatát az Egerben működő Heves Megyei Markhot Ferenc Kórház dolgozói, mivel attól tartanak, hogy létszámleépítés lesz, ha a fenntartó megyei önkormányzat profitorientált cégnek adja át a működtetést. A sztrájkról lemondtak, de aláírásokat gyűjtenek a közalkalmazotti jogviszony megtartására.

MNO
2008. 02. 19. 15:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Egerben működő Heves Megyei Markhot Ferenc Kórház dolgozói attól tartanak, hogy létszámleépítés lesz, ha a fenntartó megyei önkormányzat profitorientált cégnek adja át a működtetést, ezért elutasítják a HospInvest Zrt. pályázatát – mondták a kórházvédő bizottság tagjai kedden az érdek-képviseleti nagygyűlést megelőző sajtótájékoztatón. Szabó Pál közölte: a legfontosabbnak azt tartják, hogy a kórház közintézmény maradjon, a dolgozók pedig megtarthassák közalkalmazotti jogviszonyukat. Ezt a két pályázó és az egy ajánlattevő közül csak Eger önkormányzatának pályázata tartalmazza, ezért a dolgozók Eger ajánlatát tartják a legjobbnak – tette hozzá.

A Heves Megyei Önkormányzat 2007 novemberében írt ki pályázatot a megyei kórház vagyonkezelésére, a tenderre a HospInvest Zrt. és a Debreceni Egyetem adott be pályázatot, míg Eger városa ajánlatot tett a működtetésre. Hegyaljai Judit, a kórház szakszervezeti vezetője azt hangsúlyozta, hogy az intézmény önfenntartó, hiszen a bevételek 93 százalékát az OEP-finanszírozás teszi ki. Pócs Alfréd szerint a hevesi megyei kórház lenne a „kísérleti nyúl”, mivel Magyarországon mág nem fordult elő, hogy megyei kórházat magánkézbe adjanak.

A HospInvest Zrt. működteti Hevesben a gyöngyösi és a hatvani városi kórházat. A kórházvédő bizottság tagjai sorolták az ezzel kapcsolatos rossz példákat, így azt, hogy fél év után felmondták a dolgozók kollektív szerződéseit, szakmai leépítések történtek, és Gyöngyösön 62 betegre jut egy nővér. Hegyaljai Judit elmondta: a sztrájkról lemondtak, de aláírásokat gyűjtenek a közalkalmazotti jogviszony megtartására, „és ha legalább 80 százalék aláírja, a megyei önkormányzat remélhetően elgondolkodik a döntés előtt”. Kitértek arra is, hogy a napokban a kórház gyógyszertárában megtalált mérgező brómcián éppen a kiszervezett és a HospInvest által működtetett patika hűtőkamrájában volt. Sós Tamás, a megyei önkormányzat elnöke a napokban levélben közölte valamennyi megyei polgármesterrel, hogy elkerülhetetlen a magántőke bevonása, mert Eger semmi olyan intézkedést nem jelölt meg pályázatában, amit a megye nem alkalmazott volna. Habis László, Eger polgármestere ugyanakkor összehívta a megye polgármestereit szerdára, hogy ismertesse velük a város orvosszakmai, gazdálkodási-vagyonkezelési programtervét. A kórház funkcionális privatizációjáról várhatóan február 29-én dönt a megyei közgyűlés.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.