Tarlós: Manipulálhatják a választói névjegyzékeket

A szocialista vezetésű kerületekben, városokban manipulálhatják a választói névjegyzékeket – jelentette ki Tarlós István a köztelevízió reggeli műsorában. Juhász Ferenc ugyanitt elmondta: a vizitdíj nem költségvetési tétel, ezért a költségvetésből nem pótolható.

MNO
2008. 02. 20. 8:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tarlós István, a Fidesz népszavazási kampányának politikai vezetője szerdán egy televíziós interjúban arról „a nem kizárható, elméleti lehetőségről” beszélt, hogy a szocialista vezetésű kerületekben, városokban manipulálhatják a választói névjegyzékeket. A fideszes kampányfőnök a köztelevízió reggeli műsorában jelentette ki: nem zárja ki annak lehetőségét, hogy „például szocialista vezetésű kerületekben és városokban véletlenül elrontják a névjegyzékeket”.

Szerinte elég, ha véletlenül csak 10-20 név marad ki, de kimaradhat akár 50 is. Ezek az emberek hiába akarnak, nem tudnak majd szavazni. Arra hívta fel a figyelmet, hogy a decemberi „választási törvénymódosítás” következtében, aki most nem szerepel a névjegyzékben, és ez csak akkor derül ki, amikor elmegy szavazni, az nem voksolhat. Tarlós István ezért azt tanácsolta, hogy február 22-ig mindenki menjen el és ellenőrizze, hogy szerepel-e a választói névjegyzékben. „Ugyanis aki addig nem véteti fel magát a névjegyzékbe, az ott fog szembesülni azzal, hogy nem szavazhat” – figyelmeztetett. Hozzátette, nagyon könnyen előfordulhat, hogy emberek „szinte tömegesen” nem járulhatnak az urnák elé – bár mindenben megfelelnek a választójog szabályainak és minden jogosultságuk megvan arra, hogy szavazzanak.

Juhász: A nagyobbik ellenzéki párt mondja meg, mit vessen ki a kormány

A vizitdíj nem költségvetési tétel, ezért a költségvetésből nem pótolható – mondta Juhász Ferenc, az MSZP népszavazási kampányának koordinátora szerdán a köztelevízió reggeli műsorában. „A kormány üzeni, hogy azt értsétek meg, hogy erre a költségvetésbe nem állítottunk be forrást. Ha beállítottunk volna, akkor már népszavazni sem lehetett volna” – jelentette ki a szocialista politikus a vizitdíjra vonatkozó népszavazási kérdés kapcsán. Mint kiemelte, ha a Fidesz azt akarja, hogy az állampolgárok ne fizessenek vizitdíjat, de valamilyen más módon fizessenek a háziorvosoknak, fizessenek az egészségügyi rendszerbe, valamint a felsőoktatási rendszerbe, akkor a nagyobbik ellenzéki párt mondja meg, hogy mit vessen ki a kormány.

„Vessen ki a kormány pluszadót, plusz-tb-járulékot, hogyan szedjük be azt a mintegy 50 milliárd forintos összeget, mely ennek a szükségletnek a pótlására elegendő?” – tette fel a kérdést. Juhász Ferenc emlékeztetett arra: nincsen ma a költségvetésben olyan forrás, mellyel a vizitdíj pótolható lenne. A Fidesznek meg kellene mondania, hogy honnan, milyen módon, milyen formában, milyen sarcot akarnak kivetni a választókra, hogy ezt az összeget pótolni lehessen – mondta. Véleménye szerint „cinikus” az a magatartás, amely arról szól, hogy persze, amikor népszavazni kell, akkor a vizitdíj nem költségvetési tétel, ha meg utána a népszavazás mégis eltörli azt, akkor meg a költségvetés „álljon jót”.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.