Önkéntesek segítenek egy nyíregyházi kórházban

Önkéntes segítők részvételével látják el az ápolási és a háttérszolgálati feladatokat a nyíregyházi Jósa András Oktató Kórházban a jövő év márciusától – közölte Bakosné Mikula Edit, a súlyponti intézmény kommunikációs vezetője kedden az MTI-vel. A szakképesítéssel nem rendelkező önkéntesek a betegeket látogatják a kórtermekben, lelki támaszt nyújtanak, segítenek az étkezésben, az ápolási feladatok ellátásában és a jelentkező kisebb gondok megoldásában.

MNO
2008. 11. 25. 13:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az önkéntesek, akik közé főként ápolási és egészségügyi végzettséggel rendelkezőket várnak, könnyítik majd a leterhelt dolgozók munkáját, illetve gondoskodnak a betegekről, elviselhetőbbé teszik ágyhoz kötöttségüket – hangsúlyozta a kórház munkatársa.

Bakosné Mikula Edit elmondta: a szakképzettséggel rendelkezők az orvosok és az ápolónők kéréseit teljesítve például közreműködnek majd a betegek mozgatásában, így vizsgálatokra kísérik őket. Továbbá a különböző kórházi osztályok között rájuk vár a vizsgálati anyagok és a leletek szállítása is.

A szakképesítéssel nem rendelkező önkéntesek a betegeket látogatják a kórtermekben, lelki támaszt nyújtanak, segítenek az étkezésben, az ápolási feladatok ellátásában és a jelentkező kisebb gondok megoldásában. A kórházi önkéntes segítő programhoz elsőként a Szent Kamill Életet az Életnek Alapítvány és a kamilliánus rend csatlakozott.

Az egyházi szervezet évek óta tevékenyen részt vesz a nyíregyházi gyógyintézetben ápolt betegek ellátásában, az alapítvány pedig mozgássérülteket gondozó rehabilitációs központot működtet 2006-tól a szabolcs-szatmár-beregi megyeszékhelyen. A kamilliánus rend 1763-ban kezdte meg tevékenységét Magyarországon, de nem sokkal később II. József feloszlatta a szervezetet. Az osztrák kamilliánusok 1984-ben próbálkoztak a magyarországi szervezet újbóli létrehozásával; az első csoportok 1990-ben jöttek létre, majd 1995-ben hivatalosan is megalakulhatott a betegeket támogató szerveződés.

Ma már kórházakban, szociális intézményekben és magánházaknál szolgálnak a rend önkéntesei, s a szomszédos országok magyarlakta településein is segítik a rászorulókat. A nyíregyházi Jósa András Oktató Kórházban szolgálatot ellátó önkénteseket az alapítvány toborozza február elsejéig, a jelentkezőket a gyógyintézet oktatással készíti fel a feladatellátásra.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.