Az európai parlamenti választás előtt, a hídnak csak az egyik oldalával készült el a kivitelező, a másik oldal felújításához csak június 7-e után kezdenek hozzá. A beruházás eddig 300 millió forintba került.
A kancelláriaminiszter az átadáson a 2006 óta Győrnek ítélt 70 milliárdos forintos uniós támogatással kampányolt, arról azonban már nem beszélt, hogy az azóta megindított önkormányzati beruházások nagy része semmit sem kapott az odaítélt pénzből, sőt több esetben még a szerződéskötésekre sem került sor.
Féloldalas megoldás
„Remélem, hogy ősszel ugyanitt azt tudjuk elmondani, hogy a második szakasz keretében az út túlsó oldalát is megépítettük, sőt most legutoljára abban is sikerült megállapodni a magyar közúttal, illetve szóban Győr Város Önkormányzatával, hogy nem pusztán megépítjük az út túlsó felét is, de százmillió forintból bicikli utat is fogunk építeni” – nyilatkozta Molnár Csaba MSZP-s kancelláriaminiszter.
A győri önkormányzat, és a település fideszes polgármestere Borkai Zsolt is többször jelezte aggályait a hídon épített zajvédő fal miatt. Szerintük a 2,5 méter magas faépítmény elcsúfítja a város, valamint a Duna látképét.
„Bár hangsúlyoztuk a városképi aggályainkat, sőt mi ezt annak idején módosításokkal javasoltuk megépíteni. Gyakorlatilag semmilyenfajta változtatás nem történt, amit azért is aggályosnak tartok, mert a polgármester, részben hivatkozva a tervtanácsi véleményre, és saját véleményét is megfogalmazva, már 2007 júniusában jelezte a közútkezelőnek, hogy módosítani kellene a terveket, elsősorban városképi szempontból” – mondta Révi Zsolt főépítész.
Szakértők szerint az építmény a folyóparti ingatlanok értékén is ronthat.
(hírTV)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.