A tervezett új közbeszerzési törvényről az előterjesztő Nemzeti Fejlesztési Minisztérium nevében Jánosi Andrea helyettes államtitkár elmondta: az a korábbinál jóval áttekinthetőbb szabályozást biztosít, a közbeszerzések terén növeli az átláthatóságot, egyúttal számos rendelkezést tartalmaz a visszaélések visszaszorítására.
Veres János (MSZP) a törvényjavaslat kapcsán elmondta: a magyar kisvállalkozások helyzetének erősítése támogatható, de nem biztos, hogy azt a törvényjavaslatban felvázolt módon kellene megvalósítani.
Bóka István (Fidesz), támogatva a törvényjavaslatot, kifejtette: a korábbi törvény igen bonyolult volt, emiatt a mikro- és kisvállalkozások csak nagyon nehezen tudtak részt venni a közbeszerzési folyamatban, egyes vállalkozások komoly háttérapparátust alkalmaztak a közbeszerzések során. Az új törvényjavaslat nagy eredménye, hogy lényegesen egyszerűsíti a folyamatot – húzta alá.
A PSZÁF-törvény módosítását az új alaptörvénnyel való összhang megteremtése érdekében kezdeményezte a gazdasági és informatikai bizottság. Az új alaptörvény a felügyelet elnökét rendelet kiadására jogosította fel, ezt a törvényben meghatározott feladatkörében teheti meg a PSZÁF vezetője. Az alaptörvény intézményesíti az önálló szabályozó szervet és annak alapvető szervezeti, jogállásra vonatkozó követelményeit, de külön nem nevesíti a felügyeletet. A PSZÁF-ról szóló törvényjavaslatban ezért rögzítik, hogy a felügyelet önálló szabályozó szerv.
A törvényjavaslat az alaptörvénnyel összhangban rendezi a szervezeti szabályokat, rendelkezik arról, hogy a felügyelet két alelnökének kinevezésére, a munkáltatói jogkör, valamint a megbízatás megszűnésével kapcsolatos jogosítványok gyakorlására a felügyelet elnöke jogosult.
Veres János (MSZP) azt fogalmazta meg kritikaként, hogy a PSZÁF jogosultságainak, jogköreinek egy részét az intézmény mostani első számú vezetőjéhez rendelné a törvénymódosítás.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.