Liu Jü-hsziang (Liu Yuxiang), a 70 millió lakosú kelet-kínai tartomány közbiztonsági hivatalának főigazgató-helyettese az MTI kérdésére azt mondta: a közbiztonság helyzetének javítása, a közúti közlekedéssel és az ittas vezetéssel kapcsolatos problémák megoldása terén szereztek értékes információkat érkezésük napján. Hozzátette, hogy megítélése szerint mindkét ország rendőrsége és katasztrófavédelmi szervezete – e kettő Kínában egy közös egységbe, a közbiztonsági hivatalhoz tartozik – a lakosság érdekeit helyezi előtérbe.
Szólt arról is, hogy a mintegy 100 ezer négyzetkilométer kiterjedésű Csiangszu külügyi hivatalának megbízásából a tartomány és Zala megye közötti kapcsolatfelvétel is a tárgyalásaik témái közé tartozik. Úgy fogalmazott, hogy Zala nem csak a természeti adottságainak gazdagsága, termálkincse, de kitűnő földrajzi fekvése, ipari parkjai és logisztikai adottságai miatt is figyelemre méltó számukra.
A rendészeti vezető elmondta: Csiangszu Kína keleti, tengerparti vidékének egyik legfejlettebb tartománya, amely meglehetősen gyors gazdasági fejlődésen ment át az utóbbi években.
Tiborcz János, Zala megye rendőrfőkapitánya közölte: részletes tájékoztatást adtak a megye közbiztonsági helyzetéről, a rendőrség és a katasztrófavédelem felépítéséről. Érdeklődéssel hallgatták, hogy Kínában miként épül fel a nagyságrendekkel jelentősebb területet és lakosságszámot átfogó rendészeti szervezet.
Manninger Jenő (Fidesz–KDNP), a Zala megyei közgyűlés elnöke arra emlékeztetett, hogy a megyei önkormányzatok megváltozott feladatrendszerében hosszú távon a gazdaságfejlesztés az egyik fő feladat, ezért is adtak részletes tájékoztatást partnereiknek a zalai városok fejlesztési céljairól. Említést tett arról, hogy Dobriból egy faipari cég már régóta szállít egyedi gyártású parkettát és bútorokat Kínába, Hévízen pedig egyre gyarapodik a kínai vendégek száma.
Doucha Ferenc, a partnerkapcsolat kialakításában közreműködő Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének zalai elnöke beszélt arról, hogy szervezetük régóta igyekszik a gazdasági együttműködés kiépítésére a két ország között. A kínai gazdaság páratlan fejlődése miatt szeretnék, ha a befektetői tőke és a vállalkozások érdeklődését felkelthetnék a magyarországi lehetőségek iránt – tette hozzá.