A földmunkákhoz anyaglelőhelyként kijelölt tószegi területrészt már átvizsgálták, és egy-egy második világháborús páncélelhárító, illetve aknavető gránátot, valamint több lőszert találtak – tette hozzá. A munkát öttagú brigád végzi, tevékenységüket nehezíti, hogy a területet több szakaszon meg kell tisztítani a sűrűn összenőtt aljnövényzettől. Levéltári adatok alapján 68 évvel ezelőtt az angolszász légierő 130 nehézbombázó repülőgépe csaknem 900 rombolóbombát dobott Szolnokra, elsősorban a vasútállomásra és a cukorgyárra.
Váradi Balázs projektmenedzser közölte: a lőszermentesítéssel augusztus elejére végez a vállalkozás. Ha ennek során a gáttestben találnak régi lőszert, a helyet megjelölik, kiemelésére a védművek átépítésekor kerül sor. A közbeszerzések közül már csak a beruházás kivitelezőjének kiválasztása van hátra, vele várhatóan augusztusban kötnek szerződést, így a nagyszabású munkálatok még abban a hónapban megkezdődhetnek – jelezte a projektmenedzser.
Az Európai Unió 100 százalékos támogatását élvező projektben a fejlesztés egy részét a város belterületén végzik majd el. A Tisza-parti sétányt például kiszélesítik, növelve ezzel a kerékpározásra alkalmas területet, illetve a sétány mentén két helyen nagy lépcsős vasbeton rézsűburkolatot alakítanak ki. Az iparterületi árvízvédelmi fővédvonal előírás szerinti kiépítése is része a tervnek.