Reggel keleten, délig északkeleten is megnövekszik a felhőzet, majd nagyrészt erősen felhős, borult idő várható, országszerte kiadós esővel, záporral. Az ország keleti harmadán zivatarok is kialakulhatnak. Délutántól délnyugat felől szűnik a csapadék, és a déli részeken – átmeneti jelleggel – szakadozik a felhőzet is – írja előrejelzésében az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ).
Pénteken a 24 órás napi csapadék a Dunántúlon nagyobb területen meghaladhatja a hósz millimétert, az északnyugati harmadban a harmincat, lokálisan nyugaton az ötven millimétert.
A középső országrész északi területein, illetve éjfélig északkeleten is van esély húsz millimétert meghaladó csapadékösszegek kialakulására.
Reggel a középső országrészben és északkeleten van esély egy-egy zivatarra.
Késő délelőttől, éjfélig az ország északkeleti harmadában számíthatunk zivatarok kialakulására viharos széllökés (60-75 km/h), intenzív csapadék (tyz-húsz mm), esetleg kisebb méretű jég kíséretében. Délután az Alföldön, illetve az északkeleti tájakon egy-egy intenzívebb zivatar sem kizárt.
Az északnyugati szelet a Dunántúlon erős, az Észak-Dunántúlon viharos lökések kísérhetik, míg az ország keleti felén a keleties szél élénkül meg, helyenként erős lökések is lehetnek. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Tiszántúlon 23 és 28, a középső tájakon 16 és 23, míg a Dunántúlon 9 és 15 fok között alakul, a nyugati határ mentén mérhetjük a legalacsonyabb, míg az északkeleti határ mentén a legmagasabb értéket. Késő estére 8 és 18 fok közé hűl le a levegő.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Kallos Bea)