A Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára szerint a magyar fiatalokon és azon múlik a magyar nemzet jövője, sorsa, hogy a fiatalok milyen tagjai lesznek a közösségnek.
Nacsa Lőrinc a II. Kecskeméti Ifjúsági Fesztivál csütörtöki megnyitóján arról beszélt, hogy
a magyar kormány az elmúlt időszakban – a 25 év alattiak adómentességével, az ingyenes KRESZ- és nyelvvizsgával, a fiatalok vállalkozóvá válását segítő intézkedésekkel, az ösztöndíjrendszerekkel, a családalapítást, az életkezdést és az otthonteremtést segítő kezdeményezésekkel vagy akár a külhoni, magyar nyelven tanuló hallgatóknak nyújtott oktatási-nevelési támogatással – számos program révén járult hozzá ahhoz, hogy a fiatalok sikeres felnőttekké váljanak. Olyan felnőttekké, akik értékalapon gondolkodnak, akik hajlandók tenni a közösségükért, valami olyan célt is megfogalmaznak az életükben, ami önmagukon túlmutat – tette hozzá.
Mint mondta: – A lehetőségeken túl az elmúlt időszakban, akár Kecskeméten és környékén, akár külhonban, akár országszerte, jól látható, hogy táborhelyek, fesztiválhelyszínek, sportkomplexumok, ifjúsági központok, centrumok újultak meg, mind-mind olyan helyek, ahol biztosított a lehetőség arra, hogy találkozzatok, hogy megélhessétek azt, akik vagytok, fiatalként, magyar fiatalként – tette hozzá.
Az államtitkár szerint nagy öröm, hogy a Kecskeméti Ifjúsági Fesztivál szervezői is nagy gondot fordítanak arra, hogy ne csak a helyben élők és a környéken élő fiatalok, hanem olyan magyar fiatalok is, akik nem Magyarországon nőnek fel, nem Magyarországon tanulnak, nem Magyarországon élnek, hanem valamelyik külhoni régióból érkeznek ide, bekapcsolódhassanak ebbe a közös ünneplésbe, a közös tanulásba, a közös élményekbe – fogalmazott.
Kovács Péter, a Nemzeti Ifjúsági Tanács elnöke felidézte, hogy az elmúlt évi találkozó keretében Kecskemét önkormányzata együttműködési megállapodást kötött a Nemzeti Ifjúsági Tanács Szövetséggel és a Magyar Ifjúsági Konferencia Egyesülettel. A megállapodás elsődleges célja szakmai együttműködések kialakítása annak érdekében, hogy az értékteremtés, a hagyományőrzés és a prevenció szempontjából fontos rendezvények és kezdeményezések, minél szélesebb körben és minél integráltabb módon, egyre több fiatal számára váljanak könnyebben elérhetővé. Ennek is köszönhető, hogy a Kecskeméti Ifjúsági Fesztivált ismét megrendezhették, és ezen több száz fiatal vehet részt a helyiek és környékbeliek mellett a határokon túlról is – tette hozzá.