A Magyar Nemzet információi szerint a bíróság jogerős döntése alapján letartóztatásban marad az a nyírségi férfi, aki rendőrnek kiadva magát a maszkviselési kötelezettségre vonatkozó szabályok megsértésére hivatkozva megbírságolt egy nőt egy hajdú-bihari településen. Az ötvenéves gyanúsított és védője fellebbezését a bíróság március 19-én elutasította, egyben elrendelte a gyanúsított elmeállapotának orvos szakértői vizsgálatát is.
A Debreceni Rendőrkapitányság zsarolás bűntett gyanúja miatt indított eljárást egy férfi ellen, aki magát rendőrnek kiadva, rendőri eljárást színlelve szerzett meg jogellenesen pénzt egy polgártól. A nyomozás során beszerzett bizonyítékok szerint a nyírmártonfalvi gyanúsított a Hajdúsámson városhoz tartozó Martinka település egyik élelmiszerboltja előtt igazoltatásra szólított fel egy nőt. A civil ruhában levő férfi rendőrnek adta ki magát, amihez még egy, a magyar rendőrség címerével ellátott igazolványt is felmutatott. Az álrendőr közölte a nővel, mivel közterületen tartózkodik és a március 8-án elrendelt intézkedések szerint az ország minden településén kötelező az egyéni védőeszköz utcai használata, megbírságolja, amiért nem visel maszkot. A tanúk szerint a magát rendőrnek kiadó férfi még egy hamis telefonálást is lebonyolított, mintha parancsnokának tenne jelentést az esetről, majd négyezer forint készpénzt követelt a szabálysértés miatt.

Fotó: Police.hu
A készpénz átvétele után kerékpárral ment el a helyszínről. Biciklijét is rendőrségi szolgálati eszköznek álcázta, kék-sárga matricákkal díszítette, egy gyermekjátékról levett kék villogót szerelt a kormányra, amin még egy bilincs is lógott. A szemtanúknak csak ekkor állt össze a kép, a komolytalan távozás egy közismert magyar televíziós bohózatba is beleillett volna, kék villogós kerékpárja nincs a rendőrségnek, a biciklis rendőrök pedig nem civil ruhában látnak el szolgálatot. A Mi kis falunk filmsorozat Szabó Győző színművész által alakított suta rendőrének szerepét és kellékeit másolta le az álrendőr, éppen csak egyenruhát nem varrt magának.