Országszerte bemutatják az Erasmus+ program eredményeit

Az Erasmus-napok rendezvényei Budapest mellett 25 vidéki városban zajlanak majd, a szakmai és szórakoztató események az uniós Erasmus+ program sokszínűségére hívják fel a figyelmet.

Forrás: MTI2019. 10. 09. 18:00
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Országszerte csaknem 80 program várja az érdeklődőket csütörtöktől szombatig az Erasmus-napokon – közölte a programot koordináló Tempus Közalapítvány szerdán az MTI-vel. Az európai rendezvénysorozathoz idén több mint 40 ország csatlakozott, Magyarország pedig bekerült a legtöbb eseményt szervező országok közé.

Az Erasmus-napok rendezvényei Budapest mellett 25 vidéki városban zajlanak majd, a szakmai és szórakoztató események az uniós Erasmus+ program sokszínűségére hívják fel a figyelmet. Százhalombattán digitális szabadulószobával, Kiskunhalason flashmobbal, Nagykátán szakmák versenyével, Egerben interaktív városi sétán mutatják be, hogy mit csináltak a tanárok és a diákok egy-egy Erasmus+ projekt keretében – említettek néhány példát a várható rendezvények közül.

A közleményben kitértek arra is, hogy Erasmus az Európai Unió egyik legsikeresebb programja: résztvevőinek száma az év végére várhatóan eléri a 10 milliót. A programba nemcsak egyetemisták, hanem tanárok, diákok, oktatók, szakértők és ifjúsági területen tevékenykedők is bekapcsolódhatnak. Létrehozhatnak partnerségeket, amelyekben több ország intézményei és szervezetei dolgoznak valamilyen közös témán; illetve külföldi képzésen, szakmai gyakorlaton vagy tanulmányúton vehetnek részt.

Az Erasmus+ program népszerűsége Magyarországon is töretlen, évről évre nő a rendelkezésre álló forrás, és ezzel együtt a pályázók száma is. Hazánkban idén csaknem 16 milliárd forint (50 millió euró) pályázati támogatást nyertek el köznevelési, szakképzési, felsőoktatási és felnőttkori tanulással foglalkozó intézmények és szervezetek az Erasmus+ programban. Ez 2018-hoz képest 15 százalékos emelkedést jelent, és több mint 21 ezer diák nemzetközi tapasztalatszerzését tette lehetővé az oktatás és képzés területén.

Továbbra is a felsőoktatási hallgatók, valamint az oktatók képviseltetik magukat a legmagasabb számban, de az előző évhez képest jelentős növekedés mutatkozott a felnőtt tanulók célcsoportjában, ahol alapítványok, egyesületek és vállalkozások pályázhatnak munkatársaik külföldi továbbképzésére – olvasható a közleményben.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.